شناسهٔ خبر: 29449488 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تاکید کرد:

سنت حسنه اهدای کتاب تقویت شود/ اجرای طرح روز کتابگردی

دبیرشورای فرهنگ عمومی کردستان با تاکید بر تقویت سنت حسنه اهدای کتاب گفت: لازم است در راستای اجرای این سنت، مسئولان در مراسمات خود، از اهدای تالیفات نویسندگان و فعالان حوزه کتاب استان در سبد اهدایی شان بهره بگیرند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، جلال قلعه شاخانی شامگاه یکشنبه در نود و دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در سنندج تشکیل شد، با تبریک ماه ربیع الاول و ایام هفته وحدت با بیان اینکه از 24 آبان تا اول آذر با عنوان هفته کتاب نامگذاری شده است، اظهار کرد: این هفته در سال جاری با شعار حال خوش خواندن نامگذاری شده است که خوشبختانه در دو ماه اخیر اتفاقات خوبی در جهت افزایش سرانه مطالعه در استان رخ داده است.

 

وی با اشاره به اهمیت ارتقای سرانه مطالعه در سطح استان عنوان کرد: یکی از برنامه های دولت در چند سال اخیر، در جهت گسترش مکانی نمایشگاه های کتاب در سطح کشور با هدف دسترسی سهل آحاد جامعه به تازه های نشر، تنوع زمانی و حمایت از کتابفروشی ها، طرح های چون عیدانه، تابستانه، پاییزه و زمستانه کتاب با تخفیف 25 درصدی کتاب به شهروندان اجرا می شود.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین از مشارکت ۳۵ کتاب فروشی سنندج در طرح کتابفروشی به وسعت ایران خبر داد و گفت: در قالب اجرای این طرح، یارانه خرید کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه آحاد جامعه، از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌ شود.

 

دبیرشورای فرهنگ عمومی کردستان با بیان آخرین پنج‌شنبه هفته کتاب، با عنوان روز کتابگردی نام گرفته، اذعان کرد: حضور فعال و مردمی در کتابفروشی ‌ها و خرید کتاب در این روز یکی از موثرترین راه‌های پشتیبانی و حمایت از خدمتگزاران کتاب است که امیدواریم امسال نیز شاهد استقبال مردم فهیم استان از ترویج کتابخوانی باشیم.

 

قلعه شاخانی، با تاکید بر تقویت سنت حسنه اهدای کتاب خاطر نشان کرد: لازم است در راستای اجرای این سنت، مسئولان در مراسمات خود، از اهدای تالیفات نویسندگان و فعالان حوزه کتاب استان در سبد اهدایی شان بهره بگیرند.

 

وی در ادامه با اشاره به دستور کارهای جلسه شورای فرهنگ عمومی استان عنوان کرد: طرح فرهنگ ترافیک، طرح و درج روز در تقویم سالانه استان، اجرای طرح جشن های بهار مهربانی، انتخاب نمایندگان و ناظران شورای فرهنگ عمومی و راهکارهای تغییر فرهنگ اقتصادی از جمله طرح های است که در ادامه این جلسه بررسی و به آن پرداخته می شود.

 

 

نظر شما