شناسهٔ خبر: 29426375 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

پهپادی که موشک‌ها را فریب می‌دهد

نیروی دریایی ارتش امریکا پهپادی را تولید کرده که با انتشار امواج رادیویی مختل کننده می‌تواند موشک‌ها را فریب داده و از اصابت آن‌ها به هدف جلوگیری کند.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری مهر: نیروی دریایی ارتش امریکا پهپادی را تولید کرده که با انتشار امواج رادیویی مختل کننده می‌تواند موشک‌ها را فریب داده و از اصابت آن‌ها به هدف جلوگیری کند.

به گزارش نیواطلس، این پهپاد که ظاهری شبیه به یک لوله باریک دارد، نومد نام دارد و احتمال تولید نمونه‌های تجاری آن نیز وجود دارد.

پهپاد یادشده ۹۰ سانتیمتر طول دارد و ۲ پره چرخنده آن در زمان عدم استفاده در کناره‌ها خم می‌شوند. در زمان حرکت انفجار دی اکسید کربن فشرده شده در لوله اصلی پهپاد موجب حرکت شتابان آن به سمت بالا می‌شود و پره‌ها نیز تداوم حرکت آن را تضمین می‌کنند.

پهپادی که موشک‌ها را فریب می‌دهد

پهپاد یادشده می‌تواند در هر جهت و مسیری حرکت کند و بعد از پایان ماموریت به صورت عمودی بر روی چهار پای خود فرود می‌آید. این پهپاد می‌تواند در صورت وزش سریع باد هم به خوبی پرواز کند و انواع موشک‌ها را منحرف کند. وزن کم و امکان نصب انواع حسگر و دوربین فیلم برداری از جمله مزایای این محصول است.

تا به حال تصویری از نحوه پرواز این پهپاد نظامی منتشر نشده، اما هدایت و کنترل آن با استفاده از یک دسته کنترل خاص صورت می‌گیرد.

نظر شما