شناسهٔ خبر: 29426185 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

در سفر به آنکارا صورت می گیرد؛

گفتگوی فدریکا موگرینی و مقامات ترکیه پیرامون تحولات ایران و سوریه

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه یک عضو عالی این اتحادیه اواخر هفته جاری برای گفتگو با مقامات بلندپایه آنکارا پیرامون تحولات ایران و سوریه به ترکیه سفر می کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یوروپین اینترست، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه «یوهانس هاهن» عضو عالی کمیسیون «مذاکرات سیاست همجواری و گسترش اروپا» روز ۲۲ نوامبر (یکم آذرماه) برای دیدار و گفتگو با مقامات بلندپایه آنکارا به ترکیه سفر می کند.

لازم به ذکر است که «مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه و مسئول امور اتحادیه اروپا در وزارت خارجه این کشور، ریاست هیأت مذاکره کننده با موگرینی و هاهن را برعهده دارد.

قرار است دو طرف پیرامون موضوعات مهمی همچون تحولات در ایران، سوریه و عراق گفتگو کنند.

دو طرف همچنین در خصوص روابط دوجانبه ترکیه و اتحادیه اروپا، همکاری در حوزه مهاجرت و مقابله با تروریسم و سایر موضوعات مهم گفتگو می کنند. در پایان این دیدار و گفتگوی دوجانبه، یک کنفرانس مطبوعاتی نیز برگزار خواهد شد.

گفتنی است که موگرینی روز جمعه در گفتگوی تلفنی با «عادل عبد المهدی» نخست وزیر جدید عراق بر آمادگی کامل اتحادیه اروپا برای حمایت سیاسی، اقتصادی و امنیتی، همچنین حمایت از موضع عراق در قبال تحریم های آمریکا علیه ایران و آمادگی اروپا برای کمک و حمایت از  بغداد در تعامل با نتایج این تحریم ها تأکید کرد.

نظر شما