شناسهٔ خبر: 29402013 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

جشنواره فیلم رشد آغاز به‌کار کرد

از سینماگر زن خارجی که با برقع به ایران آمده‌ تا نمایش فیلمی اسکاری

چهل و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، شامگاه جمعه ۲۵ آبان با حضور مسوولان سینمایی و وزارت آموزش و پرورش و جمع زیادی از هنرمندان ایرانی و خارجی افتتاح شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چهل و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، عصر امروز (جمعه ۲۵ آبان) در سینما فلسطین (محل کاخ جشنواره) افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم، وحیدنیکخواه آزاد، دبیر چهل و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: «این یک آیین رسمی برای افتتاحیه یک جشنواره نیست و یک گردهمایی دوستانه است که بسیار مختصر برگزار خواهد شد.»

دبیر جشنواره فیلم رشد در ادامه، به حضور چهره‌های شاخصی از مسئولان آموزش و پرورش و همچنین سینما در این مراسم اشاره کرد و افزود: «انجام هرکاری مثل پازلی می‌ماند که قطعه‌های مختلفی دارد و من می‌خواهم قطعه‌های این پازل را به شما معرفی کنم که بدون همکاری آنها انجام این جشنواره امکان‌پذیر نبود.»

وی در ادامه از مسئولان وزارت آموزش و پرورش، مسئولین سینمایی و داوران جشنواره خواست تا در کنار او حاضر شوند تا به معرفی آنها بپردازد.

در این مراسم که در فضای باز سینما فلسطین برگزار می‌شد، نیکخواه آزاد همچنین زوجی اوکراینی را به جمع معرفی کرد که در کشور خود و با هزینه شخصی جشنواره‌ای از فیلم‌های کودکان را برگزار می‌کنند.

دبیر جشنواره فیلم رشد با بیان این مطلب که این زوج سینمایی با هزینه خودشان و برای برگزاری کارگاه آموزشی در ایران حاضر شده‌اند، گفت: «متاسفانه فضایی از ایران برای این زوج ترسیم شده بود که آنها برای رفت و آمد در ایران برقع تهیه کرده بودند که با حضور در تهران و جمع هنرمندان جشنواره رشد، به نگاهی دیگر از کشور ما رسیدند.»

پس از سخنان نیکخواه آزاد، این زوج سینماگر اوکراینی ضمن اظهار خوشحالی از حضور در این جشنواره اعلام کردند که دو کارگاه موفق با نوجوانان ایرانی برای فیلمسازی داشته‌اند و امیدوارند این همکاری با ایران ادامه پیدا کند.

پایان این مراسم همراه بود با شروع اکران فیلم اسکاری «کودک خاموش» محصول کشور انگلستان و همچنین فیلم «اتاق تاریک» ساخته روح‌الله حجازی که با استقبال  مخاطبان همراه شد.

چهل و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی - آموزشی و تربیتی رشد از امشب (۲۵ آبان) در سینما فلسطین آغاز شده است که تا ۲ آذر ادامه خواهد داشت.

۵۷۵۷

نظر شما