شناسهٔ خبر: 29376854 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

در ادامه بی ثباتی در دولت آمریکا؛

ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آمریکا یک مقام کاخ سفید را که با همسر وی به مشکل برخورده بود، اخراج کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «میرا ریکاردل» معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را اخراج کرد.
ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا که با ریکاردل به مشکل برخورده بود، گفته است که وی لیاقت کار کردن تحت امر همسر او را ندارد.
سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید بدون اشاره به علت برکنار ریکاردل گفت که وی از کاخ سفید خارج و به بخش دیگری از دولت منتقل می شود.
پیشتر تارنمای بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده بود که اختلاف ریکاردل با همسر ترامپ مربوط به سفر وی به آفریقا می شود.
ریکاردل گفته بود که اگر او یا یکی از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا در این سفر همراه ملانیا ترامپ نباشد، منابع این شورا را در اختیار وی قرار نخواهد داد.
ریکاردل اواخر سال 96 به سمت معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید منصوب شد.
ترامپ تاکنون تعدادی از مشاوران و اعضای دولت خود را به دلایل شخصی و سیاسی اخراج کرده است که تازه ترین آن ها جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا است.
سشنز که ابتدا از حامیان سرسخت ترامپ در رقابت های انتخاباتی سال 2016 آمریکا بود، پس از انتصاب به مقام وزارت دادگستری حاضر نشد در پرونده تحقیقات پیرامون تبانی ستاد ترامپ با روسیه دخالت کند.
ترامپ بارها از روند این تحقیقات که پای بسیاری از نزدیکان او را به تحقیق و بازجویی کشیده بود، انتقاد کرده و خواستار کنار گذاشتن «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده روسیه شده بود.
شبد**9416**1379

نظر شما