شناسهٔ خبر: 29371157 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

115 روستای آذربایجان غربی به نسل 4 اینترنت متصل می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: 115 روستای بالای 70 خانوار این استان به نسل چهارم اینترنت همراه متصل می شود که این امر نقش بسیار زیادی در توسعه مناطق روستایی دارد.

صاحب‌خبر -

قاسم جلیلی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های ارتباطی در روستاها یکی از مهمترین برنامه های ادراه کل ارتباطات و فناوری اطلاعات است، افزود: این زیرساخت ها در تمامی شهرستان های آذربایجان غربی به جز اشنویه و شوط اجرایی می شود.
وی ادامه داد: 200 کیلومتر از جاده های آذربایجان غربی نیز فاقد پوشش مناسب ارتباطی است که برای بهبود پوشش در این مناطق باید تا پایان امسال برنامه ریزی ها با توجه به اعتبار مناسب انجام شود.
وی بیان کرد: زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی اضافه کرد: تاکنون بستر اینترنت در بیش از یکهزار و 400 روستای این استان فراهم شده است.
جلیلی نژاد ادامه داد: توسعه زیرساخت های ارتباطی جهت بهره مندی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از اینترنت پرسرعت تا پایان سال جاری در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 200 دفتر پیشخوان دولت در آذربایجان غربی فعال است، گفت: در راستای خدمات دهی هرچه بهتر به شهروندان و تحقق دولت الکترونیک، 14 دفتر پیشخوان خدمات دولت در شهرهای این استان راه اندازی می شود.
به گزارش ایرنا در سال 1390 با تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رییس جمهوری ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ها تغییر کرد و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ها به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر و ناظر بر زیرمجموعه های پست، پست بانک و شرکت ارتباطات زیر ساخت (بخش دولتی) و شرکت های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تاسیس شد.
تمامی وظایف سازمان های وابسته به وزارت از قبیل سازمان تنظیم مقررات، سازمان فناوری اطلاعات و غیره از طریق این ادارات کل در استان ها پیگیری می شود و در همین راستا وظایف این ادارات کل جهت تحقق اهداف بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بعد نظارت امنیتی و حفاظتی، نظارت مدیریتی، نظارت برنامه ای و نظارت مقرراتی تعریف شده است.
ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان نماینده عالی بخش حاکمیت با هدف ایجاد هماهنگی در اجرای برنامه ها و سیاست های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بین کلیه واحدهای تابعه در استان تشکیل و مدیران کل استانی به عنوان نماینده ارشد وزارت متبوع وظیفه پاسخگویی به مقام محترم وزارت و مقامات ارشد استان را عهده دار است.
9918/2093

نظر شما