شناسهٔ خبر: 29370956 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

یک موسسه تحقیقاتی اعلام کرد

تورم در اقتصاد آلمان به بالاترین رقم در 10 سال گذشته رسید

موسسه تحقیقاتی ZEW طی گزارشی اعلام کرده است سرمایه گذاران انتظار ندارند که رشد اقتصادی در آلمان همانند گذشته فزاینده باشد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از الاقتصادیه، موسسه تحقیقاتی ZEW طی گزارشی اعلام کرده است  "سرمایه گذاران انتظار ندارند که رشد اقتصادی در آلمان همانند گذشته فزاینده باشد.

در این گزارش آمده است  بررسی ماهانه اقتصاد آلمان نشان می‌دهد  در سه ماهه سوم سال جاری میلادی رشد اقتصادی آلمان روند نزولی داشته است در صورتی که آلمان یکی از بزرگترین اقتصاد‌های اروپا را دارا است.

این موسسه طی یک نظر سنجی از کارشناسان اقتصادی و همچنین صاحبان سرمایه اعلام کرده است اعتماد به اقتصاد آلمان روند نزولی داشته است و سرمایه گذاران دیگر تمایل ندارند تا در اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کنند.

همچنین ZEW اعلام کرده است صنعتگران و تولیدکنندگان و تجار آلمانی اعلام کرده اند شرایط اقتصادی آلمان در سه ماه چهارم بدتر از سه ماه سوم سال جاری میلادی است و انتظاری برای بهبود شرایط وجود ندارد.

آخیم فامباخ رئیس این مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی رسما گفته است این اظهارات نشان می دهد که در حال حاضر اصلا نباید انتظار داشت تا رشد اقتصادی آلمان همانند گذشته و فزاینده باشد.

این موسسه در پایان تصریح کرده است نرخ تورم در آلمان به دلیل افزایش قیمت انرژی به بالاترین سطح در 10 سال گذشته رسیده است به طوریکه نرخ تورم در ماه گذشته 2.5 درصد در مقایسه باماه مشابهش در سال گذشته افزایش یافته است.

انتهای پیام/

نظر شما