شناسهٔ خبر: 29368647 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

اولین جلسه کارگروه اجرایی قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان

اولین جلسه کارگروه نحوه اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در محل معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، در این جلسه که معاونان، مدیران و مسئولان حوزه های ذیربط سازمان و همچنین مسئولان کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور و اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری حضور داشتند، دکتر جعفریان، مشاور عالی اجرایی، دستیارمدیر عامل و معاون فرهنگی و اجتماعی بر ضرورت دقت و حساسیت لازم در اجرای کامل قانون مذکور و رعایت عدالت در اجرای آن تاکید کرد و افزود: قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از دیرباز بعنوان یکی از مطالبات و انتظارات مهم و اساسی عزیزان بازنشسته و مستمری بگیر مطرح بوده است که بر اساس تکالیف قانونی و مصوب مجلس شورای اسلامی اجرا خواهد شد.

وی همچنین از تشکیل کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان حوزه های ذیربط و همچنین برگزاری اولین جلسه آن با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع با هدف پیگیری مراحل و فرایندهای اجرایی این قانون از جمله پیش بینی منابع مورد نیاز و ارائه پیشنهادات عملیاتی در این زمینه خبر داد.

در ادامه این نشست زدا، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تمامی زیرساختها و تمهیدات لازم در حوزه نرم افزاری برای اجرای قانون همسان سازی فراهم است، اذعان داشت: این معاونت آمادگی کامل دارد تا به نحو مطلوبی در این زمینه گام بردارد.

وی همچنین افزود: در راستای انجام بهینه امور در این زمینه، کارگروهی در معاونت بیمه ای تشکیل و سناریو های متعددی در جهت پیاده سازی قانون مذکور طراحی و تهیه شده است که قابل ارائه است.

 بیات رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور و صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نیز با تشکر از حسن نظر دکتر نوربخش، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و همچنین تمامی معاونین و مدیران سازمان، اجرای قانون همسان سازی را عاملی مهم در افزایش سطح رضایتمندی بازنشستگان و مستمری بگیران برشمردند و اظهار امیدواری کردند تا هرچه زودتر زمینه اجرایی آن که بخش قابل توجهی از جامعه هدف را منتفع خواهد نمود، فراهم شود.

نظر شما