شناسهٔ خبر: 29361064 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اصفهان| هفته نخست لیگ برتر والیبال بانوان؛ مصاف تازه‌واردها با مدافع عنوان قهرمانی

تیم اصفهانی و تازه وارد لیگ برتر والیبال بانوان در هفته نخست این رقابت‌ها، مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر را پیش رو دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، هفدهمین دوره لیگ برتر والیبال بانوان باشگاه‌های کشور در حالی از فردا پنجشنبه 24 آبان ماه آغاز می‌شود که امسال استقبال تیم‌ها از این مسابقات با افت دوباره مواجه شده و تنها 6 تیم در این دوره از لیگ برتر والیبال بانوان شرکت می‌کنند.

لیگ برتر والیبال بانوان زمانی با حضور 12 تیم برگزار می‌شد اما نبود حامی مالی و وضعیت اقتصادی باعث شده هر سال از تعداد این تیم‌ها کاسته شود و در فصل گذشته به 7 تیم و امسال به تنها 6 تیم برسد.

برای حضور در فصل جدید این رقابت‌ها ابتدا 8 تیم اعلام آمادگی کردند و با انصراف شهرداری مشهد، قرعه‌کشی مسابقات با حضور 7 تیم برگزار شد، اما به دلیل عدم ارائه مدارک از سوی تیم‌های توپکا بابلسر و نشاط مهر فارس اعلام شد که این 2 تیم از جدول مسابقات کنار گذاشته شده‌اند. البته در ادامه توپکا به لیگ برتر بازگشت و فدراسیون والیبال امروز در خبری اعلام کرد که دیدار ذوب‌آهن اصفهان و توپکا بابلسر در جریان هفته نخست مسابقات لیگ برتر و به دلیل مشکلات پیش آمده برای ثبت نام تیم توپکا، معوقه اعلام شده و روز یکشنبه 27 آبان ماه برگزار می‌شود.

نکته مثبت لیگ امسال اما حضور 2 تیم از اصفهان در این رقابت‌ها است و علاوه بر ذوب‌آهن که از پرسابقه‌ترین تیم‌های لیگ برتر والیبال والیبال بانوان محسوب می‌شود، نامی نو اصفهان نیز در لیگ امسال تیمداری خواهد کرد. هدایت این تیم بر عهده راحله آرا بازیکن سال‌های گذشته ذوب‌آهن و سرمربی سابق گیتی‌پسند است و سمیرا ایمانی ملی‌پوش سال‌های گذشته والیبال اصفهان نیز مربیگری نامی نو را بر عهده دارد.

نامی نو در هفته نخست لیگ برتر والیبال بانوان باید به مصاف پیکان مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها برود. پیکان در حالی عنوان قهرمانی فصل گذشته لیگ برتر را به خود اختصاص داد که در نیم‌فصل نخست ذوب‌آهن در صدر جدول رده‌بندی جای گرفته بود.

در دیگر دیدار هفته نخست لیگ برتر والیبال بانوان، شهرداری سمنان پذیرای مبنا تجارت کاسپین است. تیم والیبال امید دختران ایران با حمایت مبنا تجارت کاسپین در لیگ برتر والیبال بانوان حضور دارند.

برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال بانوان به این شرح است:

پنجشنبه 24 آبان ماه

شهرداری سمنان - مبنا تجارت کاسپین

پیکان تهران - نامی نو اصفهان

یکشنبه 27 آبان ماه، ساعت 14

ذوب‌آهن اصفهان - توپکا بابلسر

انتهای پیام/ ع

نظر شما