شناسهٔ خبر: 29331798 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

پوتین: روسیه به دنبال ایجاد روابط دوستانه با کشور‌های اسلامی است

رئیس جمهور روسیه در پیامی به چهارمین نشست استراتژیک روسیه و اسلام اعلام کرد که مسکو درپی ایجاد روابط دوستانه با کشور‌های اسلامی است.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری مهر: به نقل از تاس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پیامی به چهارمین نشست گروه بین المللی استراتژیک روسیه و اسلام، اظهار داشت که مسکو اهمیت بسیار زیادی برای همکاری با کشور‌های اسلامی قائل است.

پوتین گفت: برای فدراسیون روسیه بسیار مهم است که روابط دوستانه با کشور‌های اسلامی در سطوح دوجانبه و درون سازمان همکاری اسلامی تقویت کند. مواضع ما نسبت به بسیاری از مسائل ضروری در دستور کار جهانی و منطقه‌ای بسیار نزدیک است. ما به طور مشترک به دنبال ایجاد یک نظم جهانی عادلانه و دموکراتیک بر اساس حاکمیت قانون و آزاد شدن از هر گونه اشکال حکومت‌های قدرتمند و یا فشار اقتصادی و اطلاعاتی، هستیم.

وی افزود: مسکو و کشور‌های جهان اسلام همکاری سازنده اقتصادی، علمی و فنی و بشردوستانه و مشارکت در حل منازعات منطقه‌ای و در شرایط بحرانی دارند. جلسه فعلی گروه به یک مسئله بسیار جدی اختصاص دارد که مبارزه با تروریسم و ایدئولوژی افراطی و هماهنگ کردن تلاش‌ها در زمینه‌های آموزش و روشنگری در این خصوص، با تلاش جوانان است.

نظر شما