شناسهٔ خبر: 29258258 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

مسابقات جهانی کاراته-اسپانیا

بانوان کومیته در یک قدمی مدال برنز/جدال با اسپانیا برای رسیدن به سکوی سومی

کومیته تیمی بانوان کشورمان در جدول شانس مجدد با شکست حریفان خود به جدول رده بندی راه یافت و روز یک شنبه برای رسیدن به مدال برنز مسابقات جهانی کاراته رقابت‌ خواهد کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، امروز (جمعه 18 آبان ماه) و در چهارمین روز از بیست و چهارمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان در اسپانیا که با حضور 1117 کاراته کا از 140 کشور پیگیری می شود، در ادامه این رقابت‌ها تیم کومیته تیمی بانوان در دومین دیدار شد موفق شد تیم هلند را با نتیحه 2 بر صفر شکست دهد.

پگاه زنگنه صفر هلند صفر، فاطمه چالاکی صفر هلند صفر، حمیده عباسعلی ۳ برنده با قانون سنشو هلند ۳ و رزیتا علیپور ۴ هلند صفر و برنده این دیدار بانوان کومیته تیمی کشورمان بودند.  تیم ایران روز گذشته در اولین دیدار تیم سنگال را شکست داده بود.

در دومین دیدار کاراته‌کاهای کشورمان به مصاف تیم ملی ژاپن رفتند که این دیدار با نتیجه 2 بر یک به سود چشم بادامی‌ها به پایان رسید. در این دیدار فاطمه چالاکی با نتیجه یک بر صفر برنده شد، در بازی اول حمیده عباسعلی با نماینده ژاپن این دیدار با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید. رزیتا علیپور هم در بازی مقابل ژاپن بازنده این دیدار بود و این رقابت با نتیجه 2 بر یک به سود ژاپن تمام شد. البته عباسعلی برای دومین بار به میدان رفت و نتیجه این دیدار نیز صفر بر صفر تمام شد اما کاراته کای ژاپن در هانتی(رای داوران) برنده مبارزه شد و در پایان تیم کومیته بانوان مقابل ژاپن بازنده اعلام شد. با راهیابی تیم ژاپن به فینال، کومیته تیمی بانوان در جدول شانس مجدد به رقابت پرداخت. 

بانوان کشورمان در اولین دیدار به مصاف ترکیه رفتند و در این دیدار چالاکی و علیپور با نتیجه تساوی به کار خود پایان دادند اما حمیده عباسعلی برنده این دیدار بود.

بانوان کاراته ایران در دومین مبارزه خود در جدول شانس مجدد به دیدار "کزوو" رفت و با برتری 2 بر صفر و پیروزی های چالاکی و علیپور در این دیدار به دیدار رده بندی رفت تا عصر روز یک شنبه برای کسب مدال به دیدار اسپانیا برود. 

لازم به یادآوری است، کومیته تیمی مردان کشورمان امروز(جمعه) در چهارمین مبارزه خود موفق به شکست تیم ایتالیا شدند و برای سومین بار در تاریخ کاراته ایران راهی فینال مسابقات جهانی شد و روز شنبه برای رسیدن به مدال طلای این دوره از رقابت‌ها باید به مصاف ترکیه برود.

انتهای پیام/ا

نظر شما