شناسهٔ خبر: 29248681 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

تحصیل‌کرده ترین قشر فوتبال ایران؛

گزارش : 9 داوری که باید دکتر صدای‌شان کنیم!

در میان اعضای جامعه داوران فوتبال ایران چهره هایی با تحصیلات دانشگاهی بالا به چشم می خورند.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که به دلیل تمرینات و اردوهای پرفشاری که معمولا فوتبالیست ها پشت سر می گذارند، بسیاری از آنها نمی توانند تحصیلات دانشگاهی داشته باشند، هستند چهره هایی که با وجود تمام محدودیت ها، ادامه تحصیل می دهند و فوتبال نمی تواند مانع از افزایش دانش آنها شود.


جامعه داوران فوتبال اما در این میان شرایط بهتری دارند و این قشر از فوتبال با توجه به زمان بیشتری که برای رسیدگی به امور شخصی در اختیار دارند، در تحصیلات هم شرایط بهتری نسبت به بازیکنان و البته برخی مسئولین دارند.


ورود دکتر بیژن حیدری (جراح ارتوپد) به جامعه داوری که پیش تر به عنوان کادر پزشکی فعالیت داشت، سبب شده تا تحصیلات جامعه داوری بیشتر به چشم بیاید ولی تنها بیژن حیدری نیست که با وجود تمام مشغله هایی که داشته، ادامه تحصیل را هم در دستور کار خود قرار داده. علاوه بر حیدری،  امیررضا آشور ماهانی هم با مدرک دکترای مدیریت ورزشی در دانشگاه باهنر کرمان تدریس می کند.

 

 

بیژن حیدری پزشک ارتوپد


موعود بنیادی فر یکی دیگر از داوران شناخته شده کشور است که دکترای خود را در زمینه تربیت بدنی دریافت کرده. همچنین علیرضا فغانی و کمکش محمدرضا منصوری داوران دیدار رده بندی جام جهانی 2018 روسیه، مهدی سیدعلی، علی میرزا بیگی در حال آماده شدن برای دفاع از پایان نامه های خود در مقطع دکتری در رشته مدیریت شهری هستند و یعقوب حجتی هم در این لیست نامش قرار می گیرد که به همراه حیدری دو پزشک جامعه داوران کشور هستند.

 

 

علرضا فغانی و محمدرضا منصوری در حال آماده کردن پایان نامه برای اتمام تحصیلات در مقطع دکترای مدیریت ورزشی

 

 

سید یعقوب حجتی پزشک

 

 

موعود بنیادی فر اخذ مدرک دکتری در رشته تربیت بدنی

 

 

علی میرزابیگی در حال آماده کردن پایان نامه دکتری در رشته مدیریت شهری

 

 

سیدمهدی سیدعلی در تدارکات دفاع از پایان نامه دکتری رشته مدیریت شهری

 

در نهایت یکی از دیگر از چهره های با دانش جامعه داوری ایران، جواد محمدی در رشته دکترای برنامه ریزی استراتژیک تحصیل کرده تا شاهد حضور 9 داور با مدرک دکتری در فوتبال کشور باشیم. علاوه بر چهره های نام برده شده، داورانی نظیر پیام حیدری و مهدی عالیقدر هم در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند.

 

 

جواد محمدی دانش آموخته مقطع دکتری رشته برنامه ریزی استراتژیک

 

 

امیر رضا آشورماهانی دارای مدرک دکترای مدیریت ورزشی و مدرس دانشگاه باهنر کرمان

 

بی شک حضور چنین افرادی و افزایش تعداد آنها می تواند به افزایش کیفیت سطح داوری های کشور منتج شود و همین حالا هم حضور پررنگ داوری ایران در سطح جهانی ثابت کننده چنین موضوعی است.


در این بین انتظار می رود، کمیته داوران و مسئولان فدراسیون هم به طرق مختلف توجه خاصی به این قشر از جامعه فوتبال داشته باشد تا با ایجاد شناخت بیشتر در میان مخاطبان فوتبال، ارزش قاضیان مسابقات فوتبال بیشتر شناسانده شود و در جریان مسابقات بی شک این موضوع به قضاوت بهتر مسابقه کمک خواهد کرد.

برچسب‌ها:

نظر شما