شناسهٔ خبر: 29245768 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

ایران در رده دوم جدول مدالی قهرمانی وزنه‌برداری ۲۰۱۸ ترکمنستان ایستاد

تیم ملی وزنه برداری کشورمان در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان جهان به همراه تیم‌های کره شمالی و اندونزی در جایگاه دوم قرار دارد.

صاحب‌خبر -
 به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۸ بزرگسالان جهان با ۳ مدال طلا سهراب مرادی در رده‌بندی مدالی به همراه تیم‌های کره‌شمالی و اندونزی در جایگاه دوم قرار دارد. تا به امروز و پس از برگزاری رقابت‌های ۷ وزن (۵۵، ۶۱، ۶۷، ۷۳، ۸۱، ۸۹ و ۹۶ کیلوگرم) در مجموع ۶۳ مدال توزیع شده است.

چین که با ۱۰ وزنه‌بردار در این دوره از رقابت‌ها شرکت کرده است، هم اکنون با ۹ وزنه بردار و کسب ۶۴۹ امتیاز در صدر جدول رده بندی امتیازی و مدالی قرار دارد.

۱. چین: ۸ طلا، ۱۰ نقره و ۵ برنز

۲. ایران، کره شمالی و اندونزی: سه طلا

۳. روسیه: ۲ طلا

۴. مصر: یک طلا، یک نقره و یک برنز

۵. شیلی: یک طلا

۶. بلاروس: ۳ نقره و ۲ برنز

۷. قزاقستان: ۲ نقره و یک برنز

۸. کره جنوبی: ۲ نقره

۹. ویتنام، ازبکستان و ارمنستان: یک نقره

۱۰. ونزوئلا و کلمبیا: ۳ برنز

۱۱. اسپانیا، ایتالیا، تایلند، گرجستان، رومانی و قطر: یک برنز.

تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان با ۴ وزنه بردار از جمله حسین سلطانی (دسته ۷۳ کیلوگرم)، عارف خاکی (۸۹ کیلوگرم)، سهراب مرادی و امیر حقوقی (دسته ۹۶ کیلوگرم) توانسته اند ۱۹۱ امتیاز را کسب کنند.

امروز (پنجشنبه) علی هاشمی و رضا بیرالوند در دسته ۱۰۲ کیلوگرم از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به وقت تهران روی تخته می‌روند. جمعه محمدرضا براری در دسته ۱۰۹ کیلوگرم و شنبه (۱۹ آبان) علی داودی در دسته ۱۰۹+کیلوگرم روی تخته مسابقات خواهند رفت.

نظر شما