شناسهٔ خبر: 28955516 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

از سوی رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانیِ اسلامی صدرا مورد انتقاد قرار گرفت

نادیده گرفتن اساتید علوم اجتماعی اسلامی در نشست اساتید علوم اجتماعی با رئیس جمهور

رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانیِ اسلامی صدرا گفت : بسیاری از نابسامانی های اجتماعی محصول هدایتگری های غلط اساتید علوم اجتماعیِ سکولار است و وقت آن رسیده تا این واقعیت مورد توجه قرار بگیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام «رضا غلامی» رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانیِ اسلامی صدرا در واکنش به جلسه اخیر رئیس جمهور با جمعی از اساتید علوم اجتماعی گفت : برداشت های ناقص، سطحی و سیاست زده از جامعه ایران و به تبع آن، پیچیدن نسخه های بی ثمر برای کشور به رویه ای مأیوس کننده در بین اساتید علوم اجتماعی تبدیل شده است.

وی افزود : اگر آقای رئیس جمهور به دنبال جلسات تشریفاتی و بی فایده با استادان دانشگاه نیستند، جا دارد نه فقط استادان را طبقه بندی جناحی نکنند، بلکه خودشان را از نظرات استادان زبده علوم اجتماعی اسلامی در حوزه و دانشگاه محروم نکنند.

رئیس مرکز پژوهش های صدرا در ادامه تاکید کرد: در جلسه با اساتید علوم اجتماعی، باید از قبل مسأله جدی داشت و ضمن طرح عالمانه این مسائل و پرسش ها با اساتید، سعه صدر شنیدن پاسخ هایی بر خلاف انتظار، اما راهگشا را داشت.

حجت الاسلام غلامی در ادامه افزود : بسیاری از نابسامانی های اجتماعی محصول هدایتگری های غلط اساتید علوم اجتماعیِ سکولار است و وقت آن رسیده تا این واقعیت مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت : طرح موضوع فروپاشی اجتماعی از جمله برداشت های نادرستی است که از دستگاه محاسباتی معیوب جامعه شناسی غربگرا خارج شده و بدتر از آن نسخه های سیاسی-جناحی ای است که برخی به بهانه مقابله با فروپاشی، اما در جهت نجات دوستانشان از ورشکستگی سیاسی مطرح می کنند.

رئیس مرکز پزوهش های صدرا پیشنهاد داد، با ابتکار رئیس جمهور محترم، جلسه ای هم با استادان برجسته علوم اجتماعی اسلامی برگزار شود.

انتهای پیام/ز

نظر شما