شناسهٔ خبر: 28952326 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

معرفی ۱۳ فیلم راه‌یافته به بخش «جلوه‌گاه نور» جشنواره مقاومت

۱۳ فیلم از جمله «ماجرای نیمروز» به بخش «جلوه‌گاه‌نور» پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت راه پیدا کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، یک فیلم سینمایی، ۹ اثر مستند و ۳ عنوان فیلم کوتاه داستانی در این بخش به رقابت می‌پردازند.

اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش «جلوه‌گاه نور» جشنواره بدین شرح است:

فیلم‌های مستند: «خشاب‌های خالی» سمیه ذاکری خطیر، «بانو قدس ایران» مصطفی رزاق کریمی، «هم آوایی» موسسه زلال هنر، «نیمه شب ۲۴ آوریل» جواد موگویی، «قابیلی‌ها» حسین سبطی، «پرونده ۱۲۲۰» محمد جواد رجب بیگی، «برخیزید» محمد جواد رجب بیگی، «پرواز هدهد» مصطفی رزاق کریمی، «قرص ماه» عادل معمار نیا.

فیلم سینمایی: «ماجرای نیمروز» محمد حسین مهدویان.

فیلم‌های کوتاه داستانی: «پنجاه و هفت» میلاد داوری دولت آبادی، «پرچم» هادی نادری، «تک خوان» سید مهدی حسینی.

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به منظور بازروایی و بازنمایی تاریخ انقلاب اسلامی و اهتمام ویژه به محصولات سینمایی، کوتاه و مستند که در راستای ثبت و روایت انقلاب و موضوعات و مضامین مرتبط با آن از قبیل: «نقش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در احیای هویت ایرانی _. اسلامی» تهیه و تولید شده‌اند، این بخش را طراحی کرده است.

بر اساس مقررات اعلام شده در فراخوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تمام فیلم‌های راه یافته در کلیه بخش‌های رقابتی جشنواره مورد ارزیابی هیأت داوران قرار خواهند گرفت، اما نمایش آثار راه یافته به مسابقه در دستور کار ستاد برگزاری جشنواره قرار ندارد و تعداد محدودی از این آثار به نمایش در خواهد آمد.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری سازمان‌ها و مراکز فرهنگی اجتماعی کشور به دبیری محمد خزاعی از طی روز‌های ۵ تا ۹ آذر ماه در تهران برگزار می‌شود.

اطلاعات تکمیلی در سایت جشنواره بین المللی فیلم مقاومت moqavematfilmfest.ir موجود است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما