شناسهٔ خبر: 28933556 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

گفت و شنود/ حاجت!

یارو دستش به آفتابه خورد ناگهان غول جادو بیرون آمد و گفت؛ یک حاجتت را برآورده می‌کنم. یارو گفت؛ یک خانه می‌خواهم. غول جادو گفت؛ مرد حسابی! من اگر خانه داشتم که توی آفتابه زندگی نمی‌کردم!

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، روزنامه «کیهان» در گفت و شنود خود نوشت:

گفت: فرانسه شرکت تولیدکنندگان ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی را که هر دو سال یک‌بار در پاریس برگزار می‌شود ممنوع کرد!

گفتم: ولی سال‌های گذشته تولیدکنندگان ایرانی در این نمایشگاه شرکت می‌کردند، چرا امسال حضور آنها را ممنوع کرده‌اند؟!

گفت: برگزارکننده امسال این نمایشگاه یک شرکت آمریکایی است که نه فقط حضور شرکت‌های ایرانی را ممنوع کرده بلکه به هیچ بازدیدکننده ایرانی هم اجازه ورود به نمایشگاه نمی‌دهد!

گفتم: نمایشگاه در خاک فرانسه برگزار می‌شود، یعنی دولت فرانسه حق دخالت در امور کشور خود را هم ندارد؟!

گفت: اگر حق دخالت داشت که دستور شرکت آمریکایی را بی‌چون و چرا اجرا نمی‌کرد!

گفتم: دولت خودمان که می‌گوید تمام کشورهای اروپایی پشت ایران ایستاده و به خاطر حمایت از ایران با آمریکا به مخالفت برخاسته‌اند!

گفت: سالی که نکوست از بهارش پیداست! فرانسه حتی حاضر نیست با یک شرکت آمریکایی مخالفت کند و علنا به ایران و ایرانی اهانت می‌کند آن‌وقت انتظار داری به خاطر حمایت از ایران با دولت آمریکا مخالفت کند؟! حیف از آن‌همه امتیاز مفت که به آنها داده‌ایم!

گفتم: یارو دستش به آفتابه خورد ناگهان غول جادو بیرون آمد و گفت؛ یک حاجتت را برآورده می‌کنم. یارو گفت؛ یک خانه می‌خواهم. غول جادو گفت؛ مرد حسابی! من اگر خانه داشتم که توی آفتابه زندگی نمی‌کردم!

نظر شما