شناسهٔ خبر: 28933424 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

مسابقات جهانی کشتی آزاد - مجارستان

کارنامه ضعیف آزادکاران با ۱۸ پیروزی و ۱۱ شکست/ هادی، ستاره حداقلی ایران

آزادکاران کشورمان در مسابقات جهانی مجارستان صاحب 18 پیروزی و 11 شکست شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان طی روزهای 28 مهرماه تا اول آبان ماه به میزبانی بوداپست در مجارستان برگزار شد که مسابقات پیش از پایان مبارزات ۲ وزن پایانی که امروز (سه‌شنبه) برگزار می‌شود، با حذف نمایندگان اوزان 70 و 97 کیلوگرم کشورمان برای تیم 10 نفره ایران با کسب تنها ۳ مدال برنز به پایان رسید.

آزادکاران کشورمان در مسابقات جهانی صاحب 18 پیروزی و 11 شکست شدند.

در این بین پرویز هادی با وجود قرعه سختی که داشت با عبور از سد طاها آکگول، قهرمان جهان و المپیک و پیروی مقابل نفر سوم المپیک ریو در رده‌بندی موفق به کسب مدال برنز شد و نسبت به سایر آزادکاران عملکرد بهتری از خود بر جای گذاشت.

57 کیلوگرم (27 نفر)؛ رضا اطری (یازدهم)

 دور اول: با نتیجه 6 بر یک از سد بخبایار اردنبات، دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی از مغولستان گذشت.

دور دوم: در حالی با نتیجه 5 بر 5 مغلوب ولادیسلاو آندریف، دارنده مدال برنز جهان و اروپا از بلاروس شد که تا ثانیه‌های پایانی با نتیجه 5 بر 3 پیش بود. با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله بعد با نتیجه 4 بر یک مقابل یوکی تاکاهاشی از ژاپن، اطری حذف شد.

61 کیلوگرم (23 نفر):‌ محمدباقر یخ‌کشی (عنوان پنجم)

دور اول: استراحت

دور دوم: عباس رحمان اُف، دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد.

دور سوم: در حالی‌که تا ثانیه‌های پایانی با نتیجه 8 بر 6 مقابل خولیس بونه رودریگوئز، دارنده مدال برنز جهان از کوبا پیش بود، با نتیجه 10 بر 8 باخت که با توجه به حضور حریفش در فینال به شانس مجدد رفت.

شانس مجدد: با نتیجه 10 بر صفر مقابل گویدا از رومانی به پیروزی رسید و به رده بندی رفت.

رده‌بندی: با نتیجه 13 بر 2 مغلوب جوزف دانیل کولون از آمریکا شد و در نخستین حضور جهانی‌اش از کسب مدال برنز بازماند.

65 کیلوگرم (31 نفر): امیرحسین مقصودی (بیستم)

 دور اول: با نتیجه 7 بر 3 مغلوب ولادمیر خینچیگاشویلی، قهرمان جهان و المپیک از گرجستان شد که با توجه به شکست این کشتی‌گیر در یک‌چهارم نهایی مقابل احمد چاکائف از روسیه، از گردونه مسابقات کنار رفت.

70 کیلوگرم: یونس امامی

 دور اول: با نتیجه 7 بر 7 مغلوب سالکازانوف از اسلوواکی شد. این نتیجه در حالی رقم خورد که امامی تا ثانیه‌های پایانی با نتیجه 7 بر 4 از حریفش پیش بود که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد، وی از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

74 کیلوگرم (32 نفر): مصطفی حسین‌خانی (سیزدهم)

دور اول:‌ مقابل دی لومائو از جزایر با نتیجه 11 بر صفر به برتری رسید

دور دوم: در حالی‌که با نتیجه 3 بر 3 از جردن باروز، قهرمان جهان و المپیک از آمریکا پیش بود، مثل همیشه ترک عادت نکرد و در ثانیه‌های پایانی با نتیجه 3 بر4 شکست خورد که با توجه به شکست حریفش در دور بعد از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

79 کیلوگرم (26 نفر):عزت الله اکبری (عنوان پنجم)

دور اول: با نتیجه 10 بر 2 مقابل جانی بور، دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از فرانسه به پیروزی رسید.

دور دوم: با نتیجه 3 بر 2 از سد سوسوکه تاکاتانی، دارنده مدال نقره جهان از ژاپن گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

دور سوم: با نتیجه 7 بر 4 گریگور گیریگوریان از ارمنستان را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد.

نیمه‌نهایی: با نتیجه 3 بر 3 مغلوب جبرئیل حسن‌اُف از آذربایجان شد و از حضور در فینال بازماند. این نتیجه در حالی رقم خورد که اکبری تا ثانیه‌های پایانی با نتیجه 3 بر صفر پیش بود، اما در نهایت 3 امتیاز از دست داد و بازنده شد.

رده‌بندی: اکبری در دیدار رده‌بندی نیز با نتیجه 8 بر 8 مغلوب علی شعبان‌اُف از بلاروس شد و از کسب مدال برنز بازماند.

86 کیلوگرم (31 نفر)؛ حسن یزدانی (مدال برنز)

دور اول: مقابل دیوید تیلور آمریکایی با نتیجه 11 بر 6 شکست خورد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در فینال به شانس مجدد رفت.

شانس مجدد: با نتیجه 10 بر صفر و پیش از پایان زمان اول مسابقه رجب‌اُف از بلاروس را شکست داد.

شانس مجدد:‌ در کمتر از 4 دقیقه با نتیجه 10 بر صفر از سد کوئرالتا از کوبا گذشت و راهی دیدار رده‌بندی شد.

رده‌بندی: برای مدال برنز به مصاف داورن کوروگلییف، قهرمان ۲۰۱۷ اروپا از روسیه رفت که با برتری 11 بر 5 بر سکوی سوم ایستاد.

92 کیلوگرم (21 نفر)؛ علیرضا کریمی (مدال برنز)

دور اول: با نتیجه 11 بر صفر ریکاردو بائز از آرژانتین را شکست داد.

دور دوم: با نتیجه 7 بر صفر از سد شریف شریف اُف، دارنده مدال طلای المپیک و جهان از آذربایجان گذشت.

دور سوم: با نتیجه 12 بر یک مقابل باتیربیک تساکولوف از روسیه به برتری دست یافت و گام به نیمه نهایی گذاشت.

نیمه‌نهایی: با نتیجه 5 بر 2 مغلوب جی دن کاکس، دارنده مدال برنز جهان و المپیک از آمریکا شد و شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد.

رده‌بندی: با برتری 12 بر یک مقابل داتو مارساگیشویلی از گرجستان بر سکوی سوم ایستاد.

97 کیلوگرم: مجتبی گُلیج

دور اول: با نتیجه 10 بر صفر مغلوب آلبوروف از آذربایجان  شد؛ آلبوروف در ادامه شکست خورد تا گلیج نیز حذف شود.

125 کیلوگرم (22 نفر)؛ پرویز هادی (مدال برنز)

دور اول: با نتیجه 11 بر صفر از سد روبرت باران، دارنده مدال برنز اروپا از لهستان به پیروزی رسید.

دور دوم: با نتیجه 11 بر 2  از سد ابراگیم سعیداُف، دارنده مدال برنز المپیک از بلاروس گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

دور سوم:‌ با نتیجه 3 بر 2 طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه را شکست داد و گام به نیمه نهایی گذاشت

نیمه‌نهایی: با نتیجه 13 بر 6 مغلوب گنو پتریاشویلی، قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

رده‌بندی: با نتیجه 11 بر 2 مقابل آنزور خزری‌یف از روسیه پیروز شد و برنز گرفت.

نظر شما