شناسهٔ خبر: 28910493 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

سرمایه گذاران خارجی سهام خود در بازار عربستان را فروختند

سرمایه گذاران خارجی عربستان ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال معادل یک میلیارد و ۷۰ میلیون دلار از سهام خود را فروختند که بزرگترین فروش سهام از زمان باز شدن در‌ها به روی سرمایه گذاران خارجی به شمار می‌رود.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری رویترز، داده‌های مربوط به معاملات صورت گرفته در بازار سهام عربستان سعودی نشان می‌دهد در هفته منتهی به هجدهم اکتبر، سرمایه گذاران خارجی ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال معادل یک میلیارد و ۷۰ میلیون دلار از سهام خود را فروختند که بزرگترین فروش سهام از زمان باز شدن در‌های بازار سهام عربستان به روی سرمایه گذاران خارجی در اواسط سال ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

این فروش هیجانی در شرایطی اتفاق می‌افتد که سرمایه گذاران به شدت از افول سطح روابط عربستان سعودی با دولت‌های خارجی به دنبال ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی نگران شدند.

دولت عربستان روز شنبه اعلام کرد خاشقجی در جریان مشاجره در کنسولگری این کشور در استانبول مرد؛ این نخستین باری بود که عربستان سعودی پس از دو هفته گمانه زنی به مرگ خاشقجی اقرار کرد.

تجزیه و تحلیل داده‌های مبادلات سهام نشان می‌دهد سرمایه گذاران خارجی پنج میلیارد ریال سهام فروختند و در برابر ۹۹۱ میلیون و سیصد هزار ریال سهام خریدند.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه گفت: «توضیحات عربستان سعودی «یک گام نخست خوب است، ولی کافی نیست».

وی افزود هنوز زود است که بخواهیم به خاطر این حادثه تحریم‌هایی علیه عربستان وضع کنیم.

این اظهارات تازه‌ترین موضع گیری مقامات دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است که به نظر می‌رسد هدف آن سرپوش گذاشتن بر قتل یک روزنامه نگار است که با واکنش شدید و خشمگینانه جهانی روبرو شده است. واشنگتن در تلاش است روابط خود را با بزرگترین صادرکننده نفت جهان حفظ کند.

از زمان ناپدید شدن خاشقجی در دوم اکتبر، بازار سهام عربستان چهار درصد سقوط کرده است.

انتهای پیام/

نظر شما