شناسهٔ خبر: 28884995 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

تکواندو گرندپری- منچستر؛

هادی‌پور تکواندو ایران را طلایی کرد/ پایان کار ایران با سه مدال

با مدال طلای تکواندوکار وزن دوم تیم ملی ایران، پرونده تیم ۵ نفره اعزامی به رقابتهای گرندپری منتچستر با یک طلا، یک نقره و یک برنز بسته شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه چهارمین مرحله از رقابتهای گرندپری در سال ۲۰۱۸ که به میزبانی انگلستان در منچستر جریان دارد، امروز شنبه ۲۸ مهرماه دو عضو تیم ملی تکواندو کشورمان در وزن ۵۸- کیلوگرم به مصاف رقبای خود رفتند.

آرمین هادی پور اولین نماینده ایران ابتدا ۲۳ بر ۱۱ «سرگیو سوزوکی» از ژاپن را شکست داد و در ادامه ۲۶ بر ۱۶ مقابل «رامنارونگ ساوکویهاری» از تایلند به برتری دست یافت و در ادامه با پیروزی ۲۴ بر ۱۰ مقابل «ویتو دلاکویلا» از ایتالیا راهی مرحله نیمه نهایی شد.

این تکواندوکار کشورمان در این مرحله برابر «گابریل تروتستا»ی اسپانیایی در حالی که وقت اول را ۶ بر یک واگذار کرده بود، ۱۷ بر ۱۵ پیروز و راهی مبارزه نهایی شد و با «تای هون کیم» کره ای با طلای آسیا و بازیهای آسیایی ۲۰۱۸، طلای ۲۰۱۷ جهان و برنز المپیک مبارزه کرد. این دیدار جذاب و دیدنی با برتری هادی پور آغاز شد و وی توانست برتری را به رقیب نامدار خود دیکته کرده و در نهایت با برتری ۱۶ بر ۱۲ به نشان طلا دست یافت تا طلسم نگرفتن مدال طلای ایران در رقابتهای گرندپری شکسته شود.

فرزان عاشورزاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن بعد از برتری ۲۴ بر ۱۶ مقابل «گاشیم مگمدوف» از آذربایجان، برابر «آدرین ویسنته» از اسپانیا ۱۷ بر ۱۴ باخت و حذف شد. 

تیم ملی ایران با ۵ تکواندوکار در این دوره از مسابقات شرکت کرده بود که با مدال نقره میرهاشم حسینی و مدال برنز سجاد مردانی به کار خود پایان داد. فرزان عاشورزاده و ابوالفضل یعقوبی هم از دور مسابقات کنار رفت. 

این دوره از مسابقات فردا یکشنبه به پایان می رسد و تیم ملی ایران نماینده ای در روز پایانی ندارد.

نظر شما