شناسهٔ خبر: 28861068 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سناتور آمریکایی: روایت ریاض در مورد خاشقچی باور کردنی نیست

تهران – ایرنا - «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه آمریکایی پس از اعتراف ریاض به قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی، نوشت که این روایت را «باورپذیر» نمی‌داند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری هیل، خبرگزاری عربستان (واس) بامداد شنبه سرانجام به نقل از مقامات سعودی تایید کرد که خاشقچی در کنسولگری ریاض در استانبول کشته شده است.
این در شرایطی است که پیشتر مقام های سعودی به طور کل منکر کشته شدن این روزنامه نگار شده بودند.
گراهام پس از اعلام این خبر در صفحه توئیتر خود نوشت، روایت جدید سعودی‌ها درخصوص خاشقچی را مشکوک می‌دانم. به سختی می‌توان این توضیحات را باور کرد.
وی ادامه داد: اول به ما گفته شد که وی از کنسولگری خارج شده و سعودی هیچ دخالتی نداشته است. اما الان مدعی وقوع یک دعوا هستند و می‌گویند که او در کنسولگری کشته شده، اما ولیعهد هیچ اطلاعی نداشته است.
گراهام پیش از این از جمله حامیان عربستان در سنای آمریکا بود، اما در پی فشار افکار عمومی، خواستار قطع همکاری با ریاض شد.
خاشقچی 59 ساله که با روزنامه واشنگتن پست همکاری می‌کرد، بیش از دو هفته پیش برای کارهای اداری مربوط به ازدواج خود به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرد و دیگر برنگشت.
دادستانی عربستان سعودی روز جمعه اعلام کرد که در این ارتباط، 18 نفر را که تمامی آنها اتباع این کشور هستند، بازداشت کرده است.
به گفته فعالان رسانه‌ای عرب، ترس شدیدی اطرافیان و نزدیکان ولیعهد سعودی را فرا گرفته است و به نظر می‌رسد او حاضر باشد برای نجات خودش، هر یک از قاتلان پرونده خاشقچی را قربانی کند.
شبس ** 9386 **1613

نظر شما