شناسهٔ خبر: 28860869 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

پاراآسیایی ۲۰۱۸ – جاکارتا

محقق شدن شعار و نام کاروان ایران در اندونزی

در پایان بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا باید به این نکته اشاره کرد که نام و شعار کاروان ایران در این رویداد کاملا معنای واقعی‌اش را به نمایش گذاشت.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، کاروان ایران با نام "خودباوری و امید" و با شعار "با توکل و تلاش ما می‌توانیم" راهی بازی‌های پاراآسیایی شد و توانست با عملکرد خوب ورزشکارانش پس از دو دوره چهارمی در جایگاه سوم این رویداد بزرگ قرار بگیرد و بعد از چین و کره‌جنوبی و بالاتر از ژاپن به این عنوان برسد. عملکرد خوب ورزشکاران جانبازان و معلولان به خوبی توانست معنای واقعی نام و شعار کاروان ایران در این بازی‌ها را به نمایش بگذارد و هدف از این اسم‌گذاری را محقق کند.

نام کاروان ایران خودباوری و امید بود. ورزشکاران ایران برای حفظ جایگاه چهارمی به جاکارتا رفتند و نیم‌نگاهی به رده سوم داشتند و از همان ابتدا با قدرت کار کردند و جنگیدند. "امید" داشتند و با همین امید و تلاش برای رده سومی تلاش کردند. در کنار این ویژگی ورزشکاران ایران "خودباوری" بالای خود را نیز نشان دادند و حتی برای رده دومی هم خیز برداشتند و رقابت کردند. ورزشکاران ایران رقابت نزدیکی با کره‌جنوبی داشتند اما در نهایت با اختلاف اندک در همان رده سومی باقی ماندند و دوم نشدند.

شعار کاروان ایران در این بازی‌ها "با توکل و تلاش ما می‌توانیم" بود. ورزشکاران ایران در این بازی‌ها شعار کاروان ایران را نیز به خوبی معنا بخشیدند.  بسیاری از ورزشکاران ایران در این بازی‌ها با پیش‌بینی مدالی نقره یا برنز به جاکارتا رفته‌بودند که توانستند به این هدف برسند یا حتی قهرمان شوند و ثابت کردند که می‌توانند کارهای بزرگی انجام بدهند. آنها با توکل و تلاش برای رسیدن به هدفی که ماه‌ها برایش زحمت کشیده بودند گام برمی‌داشتند و موفق می‌شدند و یکی پس از دیگری ثابت می‌کردند که می‌توانند و در جاکارتا تاریخ‌سازی کردند.

قطعا نام و شعار کاروان ایران کاملا براساس روحیه ورزشکارانش انتخاب شده‌است. این نام و شعار پیش‌ از بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ به ورزشکاران انگیزه و انرژی داد و بعد از بازی‌ها نیز هویت پیدا کرد تا آن هدف از پیش طراحی شده محقق شود.

انتهای پیام

نظر شما