شناسهٔ خبر: 28846592 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

توهين سفير رژيم صهيونيستي به شوراي امنيت

سفیر رژيم صهيونيستي در جلسه شوراي امنيت سازمان ملل، شورای امنیت را به سیرک تشبیه کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما به نقل از خبرگزاري فرانسه، نیکولای ملادن اف (Nickolay Mladenov)، ­فرستاده سازمان ملل در امور خاورنزدیک، نسبت به خطر بروز مناقشه ویرانگر جدیدی در غزه هشدار داد.
این مقام بلغاری تبار سازمان ملل ضمن اشاره به اینکه اقتصاد نوار غزه در وضعیت سقوط آزاد قرار دارد، هشدار داد این منطقه در حال انفجار از درون است.
نیکولای ملادن اف که از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه شورای امنیت سخن می گفت، اضافه کرد: ‹‹وضعیت فراتر از هشدار صرف است. همه شاخص های کلیدی اعم از انسانی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی رو به وخامت است. ما در آستانه مناقشه ویرانگر دیگری هستیم، مناقشه ای که هیچ کس خواهان بروز آن نیست ولی فقط با لفاظی هم نمی توان مانع از وقوع آن شد. اگر همه طرف ها دست به اقدامات شفافی برای کاهش تنش نزنند، تبعات مناقشه هولناک خواهد بود››.
در ادامه جلسه شورای امنیت، به دعوت نماینده بولیوی، مدیر یک سازمان غیر دولتی در اسراییل که مخالف اشغال سرزمین های های فلسطینی است، خطاب به حضار گفت: ‹‹نواز عزه که مأوای دو میلیون نفر است، به یک زندان سر باز تبدیل شده است››.
اسراییل به شدت از حضور و سخنرانی این فرد انتقاد کرد. دنی دنون (Danny Danon)، سفیر رژيم صهيونيستي در سازمان ملل، شورای امنیت را به سیرک تشبیه کرد.
دنی دنون همچنین به انتقاد از نماینده بولیوی پرداخته و سپس مردم فلسطین و شخص محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را به نفرت پراکنی علیه اسراییل متهم کرد. نماینده اسراییل اعتراف نمود که تنش در غزه رو به افزایش است.
نخستین عضو شورای امنیت که در این جلسه صحبت کرد، نیکی هیلی، نماینده مستعفی آمریکا در سازمان ملل بود. وی در سخنان خود اشاره ای به موضوع فلسطین نکرد. خانم هیلی به محکوم کردن ایران بسنده نمود.

نظر شما