شناسهٔ خبر: 28846586 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

دسترسی به اطلاعات کامل شهدای تهران و البرز در سامانه گلزار

گروه جهاد و حماسه ــ «سامانه گلزار» این امکان را برای مخاطبان فراهم کرده تا به اطلاعات کامل شهدای تهران و البرز دسترسی پیدا کنند.

صاحب‌خبر -

دسترسی به اطلاعات کامل شهدای تهران و البرز در سامانه گلزاربه گزارش ایکنا، گسترش فضای مجازی و افزایش استفاده مردم از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی موجب آن شده تا گروه‌های مردمی و غیرمردمی که در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس فعالیت می‌کنند، وارد این فضا شده و اقدامات متعددی را انجام دهند.

«سامانه گلزار» با نشانی اینترنتی www.golzar.info یکی از پایگاه‌های اینترنتی است که در همین راستا جهت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و آشنا شدن نسل جوان با شهدا و سیره شهدا است.

در این سامانه که در فاز اول ویژه شهدای استان تهران و استان البرز است، هر شهید دارای یک صفحه اختصاصی بوده و در این صفحه می‌توان اطلاعات اولیه شهید، جزئیات شهادت و اطلاعات مزار شهید و تصویر مزار شهید همراه با بارکدخوان و GPS را مشاهده کرد. این صفحه در آینده نزدیک با تکمیل شدن بیوگرافی، وصیت نامه و شرح شهادت، اسناد و مدارک و خاطرات شهدا می‌تواند گام بزرگی در راه فرهنگ ایثار و شهادت را بردارد.

از جمله برنامه‌های دیگر این سامانه جستجوی ایثارگران است که مخاطبان در این قسمت می‌توانند به اطلاعات محل مزار والدین شهدا و جانبازان در بهشت زهرای تهران دسترسی داشته باشند. قابلیت جستجوی پیشرفته این سامانه برای دسترسی به جزئیات، دسته بندی شهدا ازجمله شهدای دفاع مقدس، شهدای انقلاب، شهدای ترور، شهدای مدافع حرم، شهدای امر به معروف و نهی از منکر، شهدای سوانح، جانباز شهید، شهدای تفحص، شهید راه ولایت، شهدای مدافع وطن، شهدای حج خونین، شهدای دیپلمات، شهدای هسته‌ای و شهدای حملات هوایی (موشکی) است.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند متولدین و شهدای هر روز را در سامانه www.yashahid.com مشاهده کنند. این سامانه در حال حاضر نسخه آزمایشی خود را می‌گذراند و خانواده محترم شهدا و ایثارگران و همرزمان شهدا می‌توانند عکس، خاطره و یا اطلاعاتی در خصوص شهدا که در اختیار دارند از طریق وب سایت www.golzar.info برای استفاده عموم به اشتراک بگذارند.

با توجه به استقبال از سامانه جامع شهدا و ایثارگران و درخواست خانواده شهدا و ایثارگران نرم افزار اندروید این سامانه نیز برای استفاده کاربران در تلفن همراه نیز تولید شده که علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را به صورت رایگان از کافه بازار دریافت کنند.

همچنین قرار است قسمتی با عنوان هم عهدی با شهدا در این سامانه ایجاد شود تا هر نفر بتواند هم عهد یک شهید شود تا این هم عهد در گلزار شهدا بتواند به عنوان خادم شهید اقدامات لازم را برای مزار شهید انجام دهد.

انتهای پیام

نظر شما