شناسهٔ خبر: 28843310 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

دست نوشته شهید پازوکی از ۱۱ تا ۲۹ سالگی +عکس

دست نوشته شهید پازوکی تا آخرین روزهای پیش از شهادتش را در این خبر مشاهده کنید.

صاحب‌خبر -

دست نوشته شهید پازوکی از 11سالگی تا 29سالگی+ عکسبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شهدای دفاع مقدس و همچنین شهدای انقلاب اسلامی انسان‌های وارسته و اخلاق‌مداری بودند که در نتیجه تقوا و پرهیز از گناه به جایگاه والا و ارزشمند خود دست پیدا کردند و آسمانی شدند.

رفتار شهدای دفاع مقدس در زندگی شخصی طوری بود که به گفته رهبر معظم انقلاب می‌تواند الگوی خوبی برای جوانان و نوجوانان دوره فعلی باشد و راه روشنی که از فرمایشات اهل‌بیت علیه‌السلام به عنوان راه زندگی خود انتخاب کرده‌ بودند، عامل اصلی عاقبت بخیری و رستگاری آن‌ها به شمار می‌رود.

در این خبر تصویری از دست‌نوشته شهید مجید پازوکی را مشاهده می‌کنید که از سن 11 تا 29 سالگی توسط وی به ثبت رسیده بوده و طی روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی توسط کاربران  فضای مجازی منتشر شده است.

شهید پازوکی در ابتدای این دست‌نوشته جمله «ای کاش برای خدا بود» را نوشته و پس از آن اقدامات و اتفاقات روزمره زندگی خود را ثبت کرده و به عنوان یادداشت‌های شخصی خود نگهداری کرده است.

بر اساس آنچه که در زندگی‌نامه شهید مجید پازوکی که از اعضای گروه تفحص شهدای دفاع مقدس بوده، آمده است، وی در روز اول فروردین ماه سال 1346 به دنیا آمده و با شروع جنگ تحمیلی در جبهه‌های جنگ حضور پیدا کرده است.

علی رغم مجروح شدن در عملیات‌های مختلفی که شهید پازوکی حضور داشت، اما شهادت قسمت او نشد تا جنگ پایان پیدا کند و در نهایت در جستجوی یاران شهید خود به آن‌ها بپیوندد.

شهید پازوکی بعد از شهادت شهید علی محمودوند به عنوان فرمانده تفحص لشکر ۲۷ محمد رسول الله برگزیده شد و در حین یکی از عملیات‌های تفحص در خوزستان، در ۱۷ مهر ماه سال 1380 بر اثر انفجار در میدان مین به شهادت رسید و به دوستان شهیدش پیوست.

دست نوشته شهید پازوکی از ۱۱ تا ۲۹ سالگی +عکس

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما