شناسهٔ خبر: 28838056 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

این سنگ‌های زنده را کباب کنید و بخورید!+ عکس

نوعی موجود دریایی عجیب توسط پژوهشگران مشاهده شده که شباهت بسیار زیادی به یک تکه سنگ زنده دارد و پس از باز شدن، داخل آن مملو از خون قرمز رنگ است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شکافتن یک تکه‌سنگ با چاقو و بیرون‌کشیدن گوشت و خون از دل آن را احتمالا در فیلم‌های علمی- تخیلی هم نتوان دید، اما خب وقوع چنین اتفاقی در عالم واقعیت کاملا محتمل است! چگونه؟ این مطلب را که تا به آخر بخوانید، متوجه منظورمان خواهید شد چون قصد داریم شما را با یکی از عجیب‌ترین مخلوقات جهان که در سواحل شیلی و پرو زندگی می‌کند، آشنا کنیم؛ مخلوقی که به آن‌ لقب «سنگ زنده» داده‌اند. نام علمی این موجود Pyura Chilensis است و در واقع جزو جانوران پوشش‌دار طبقه‌بندی می‌شود.

این سنگ‌های زنده را کباب کنید و بخورید!

بشتربخوانید :بقایای جسد یک موجود اسرار آمیز +تصاویر

وقتی با آن رو‌به‌رو می‌شوید، توده‌ای سنگی می‌بینید که هیچ تعجبی را در شما به وجود نمی‌آورد اما کافی است دل آن را بشکافید تا امعا و احشایش بیرون بریزد و اینجاست که متوجه می‌شوید با موجودی زنده مواجه هستید. روش تغذیه این موجود هم مثل ظاهر و باطنش عجیب و جالب توجه است. این جانور عجیب آب دریا را مکیده و موجودات ریز داخل آن را فیلتر کرده و می‌خورد.

این سنگ‌های زنده را کباب کنید و بخورید!+ عکس

نکته جالب‌تر اینکه خون این موجود دریایی کاملا قرمز و حاوی مقادیر زیادی وانادیوم است. حالا وانادیوم چیست؟ یک کانی، یعنی ماده اصلی تشکیل‌دهنده سنگ‌ها! حالا بیایید راجع به جنسیت و نحوه تولید مثل این جانور جالب حرف بزنیم. این موجودات در ابتدای تولد همگی نر هستند اما در ادامه تبدیل به موجودی هرموفرودیت (نر و ماده همزمان) می‌شود. در واقع این موجود هنگام تولیدمثل اسپرم و تخمک‌های خود را همزمان فعال کرده و عمل لقاح انجام می‌شود. اما مورد آخر؛ مردم محلی این سنگ‌ها را شکار کرده و می‌خورند! طعم‌ آن‌ تلخ و مزه‌ای شبیه صابون دارد!

منبع: روزنامه شهروند

انتهای پیام/

این سنگ‌ها را می‌شود کباب کرد و خورد!

نظر شما