شناسهٔ خبر: 28833196 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

2 طرح محرومیت زدایی سپاه به بهره برداری رسید

2 طرح محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی سپاه شامل یک دهنه پل و یک کارگاه قالیبافی با حضور فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در تکاب به بهره برداری رسید.

صاحب‌خبر -
صراط:

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی روز چهارشنبه در آیین افتتاح این طرح ها گفت: وحدت و انسجام کلیدواژه پیشرفت و موفقیت نظام جمهوری اسلامی است و همه باید در راستای تقویت اتحاد در کشور تلاش کنیم.
به گزارش ایرنا، سردار حبیب شهسواری افزود: موفقیت ها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در سایه خون شهدا و حرکت در مسیر وحدت و انسجام به دست آمده است.
وی با اشاره به اجرای طرح های اشتغال زایی اقتصاد مقاومتی بیان کرد: تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری در زمینه عبور از مشکلات همواره راهگشا بوده و سیاست های اقتصاد مقاومتی از مهمترین راهکارهای حل تنگناهای اقتصادی است.
سردار شهسواری ادامه داد: هماهنگی و انسجام بین مسوولان در محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار و اجرای طرح های اشتغال زایی اقتصاد مقاومتی بسیار ضروری است.
وی اضافه کرد: قرارگاه های پیشرفت و سازندگی سپاه در شهرستان ها با هماهنگی و تعامل با فرمانداران و دستگاه های اجرایی در راستای محرومیت زدایی و اشتغالزایی در شهرها اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب نیز در این آیین گفت: طرح احداث یک دهنه پل در روستای ساریقورخان به طول 20 متر و به عرض 8 متر بر روی رودخانه ساریقورخان در 35 کیلومتری تکاب اجرا شده است.
سرهنگ مهدی زینال نژاد افزود: با بهره برداری از این پل، مسیر دسترسی 6 روستای بخش مرکزی به مرکز شهر تکاب و جاده شاهین دژ - تکاب از 47 کیلومتر به 23 کیلومتر کاهش یافته است.
وی ادامه داد: این پل در مدت 3 ماه و با مشارکت قرارگاه سازندگی حمزه سیدالشهدا (ع) آذربایجان غربی، بخشداری و ادارات آب و فاضلاب روستایی و راهداری و حمل و نقل جاده ای تکاب و گروه های جهادی به صورت مشارکتی اجرا شده و با توجه به بهره گیری از ظرفیت های برنامه اقتصاد مقاومتی 300 میلیون ریال برای ساخت آن هزینه شده است.
فرمانده سپاه تکاب گفت: کارگاه متمرکز قالیبافی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با تولید سالانه 30 تخته فرش دستباف در روستای اوغولبیک تکاب امروز افتتاح شد که با بهره برداری از آن برای 25 نفر از بانوان زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است.
سرهنگ زینال نژاد افزود: هم اینک 26 طرح محرومیت زدایی در روستاها و مناطق دورافتاده تکاب با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج سپاه، گروه های جهادی و دستگاه های اجرایی تکاب در حال اجراست.
وی بیان کرد: علاوه بر این 80 باب واحد مسکونی برای محرومان و اقشار کم درآمد تکاب در حال احداث است.
به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در سفر یک روزه خود به تکاب از طرح های اقتصاد مقاومتی سپاه این شهرستان از جمله کارگاه تولید دستمال کاغذی، خانه سلامت و واحدهای تولید و بسته بندی گیاهان دارویی بازدید کرد.
شهرستان تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

نظر شما