شناسهٔ خبر: 28801813 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

محمد مخبر:

اقدامات گروه‌های جهادی قابل قیاس با دستگاه‌های دیگر نیست

گروه جامعه ــ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه تا امکان اجرای هر موضوعی توسط گروه‌های جهادی وجود دارد، به دیگر دستگاه‌های اجرایی نباید سپرده شود، عنوان کرد: هیچ کدام از اقدامات گروه‌های جهادی قابل قیاس با دستگاه‌های دیگر نیست.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مراسم شکرانه بهره‌برداری از ۶۳۷ طرح قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم، بیان کرد: فراخوانی که رهبر معظم انقلاب (تکمیل الگوی پیشرفت ایران در ۵۰ سال آینده) مطرح کردند پیامی مهم دارد که لازم است گروه‌های جهادی توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند و آن اینکه حاصل و هدف این پیام و فراخوان شروع و استقرار یک تمدن اسلامی است که با تمدن موجود در تعارض است که می‌تواند آقایی نظام اسلامی را در دنیا رقم بزند و قطعا مقدمه فرج می‌شود.

وی با بیان اینکه شما گروه‌های جهادی همانند فرماندهان دوران دفاع مقدس هستید، عنوان کرد: امروز در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و شما باید وظایف امثال شهید همت و خرازی که به خوبی در دوران دفاع مقدس انجام وظیفه کردند، به خوبی به عهده بگیرید.

مخبر در ادامه گفت: در ایجاد تمدن باید مردم را فعال کنیم همانند جنگ تحمیلی که امثال فرماندهان دفاع مقدس، مردم را به صحنه کشاندند امروز هم در آن مقطع قرار داریم و اگر بتوانیم مردم را به صحنه بیاوریم پیروز شده‌ایم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ادامه با بیان اینکه موضوع فقر و محرومیت با توجه به وضعیت کشور از نظر منابع طبیعی توجیهی ندارد، بیان کرد: اگر شما گروه‌های جهادی بتوانید جمع خود را تکثیر دهید و مناطق محروم بیشتری را پوشش دهید مطمئن باشید ما هم تمام تلاشمان را در بضاعت می‌کنیم تا شما مشکل مالی نداشته باشید.

وی با اشاره به اینکه سالانه حدود سه هزار میلیارد تومان در ستاد اجرایی در مناطق محروم هزینه می‌شود و بیش از 70 درصد آن مربوط به اشتغال است و کلیدی‌ترین هدف ما هم همین است، افزود: اگر اشتغال را در سراسر کشور به راه بیاندازیم خیلی از مشکلات جامعه حل می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه تا امکان اجرای هر موضوعی توسط گروه‌های جهادی وجود دارد، به دیگر دستگاه‌های اجرایی نباید سپرده شود، عنوان کرد: هیچ کدام از اقدامات گروه‌های جهادی قابل قیاس با دستگاه‌های دیگر نیست و دغدغه‌های این گروه‌ها تفاوت دارد، چرا که شما می‌توانید این دغدغه‌ها را اولویت بندی کنید؛ همچنین قیمت تمام شده گروه‌های جهادی بسیار پایین‌تر از دیگران است مثلا در ساخت مدارس توسط گروه‌های جهادی، قیمت تمام شده 35 درصد پایین‌تر از پیمانکاران است.

وی در ادامه گفت: امیدواریم حضور شما جهادگران آرامشی به دلسوزان نظام و رهبری بدهد و این شدنی است، چرا که ما با توطئه‌های وسیعی مواجه بودیم که با کمک مردم حل شد. نقطه نگرانی کشور تکیه بر مدیران با سن بالا و همچنین نگاه بر نفت است، اگر این مسئله را حل نکنیم جلوی پیشرفت کشور را می‌گیرد؛ نقطه قوت ما حضور جوانان است.

مخبر در پایان تصریح کرد: گروه‌های جهادی تکلیف بسیار سختی دارند، همه مسئولین کشور باید از شما در خصوص اقداماتتان تشکر کنند ولی نسبت به توانمندی‌هایی که خداوند در شما ایجاد کرده است خیلی عقب هستیم.

یادآوری می‌شود، خدمت رسانی به چهار هزار و ۵۰۰ کودک محروم، اجرای ۵۰ پروژه عمرانی، خدمت رسانی به 45 هزار نفر از روستائیان و حاشیه نشینان، اشتغال و کار آفرینی برای ۱۰۱ نفر در ۶۷ کارگاه، تأمین مواد غذایی پنج هزار خانواده محروم، آبرسانی به ۸۰ منطقه محروم و ساخت تکمیل و مرمت ۴۰۰خانه ایتام محروم و معلول از جمله طرح‌های قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم است.

انتهای پیام

نظر شما