شناسهٔ خبر: 28794636 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نسیم | لینک خبر

مخبر:

امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام راحل گفت: امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و شما باید نقش شهدایی مانند همت را بر عهده بگیرید.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم شکرانه بهره برداری از ۶۳۷ طرح قرارگاه جهادی در مناطق محروم کشور با حضور مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و حیدری فرمانده قرارگاه ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراسم شکرانه بهره برداری از ۶۳۷ طرح قرارگاه جهادی در مناطق محروم گفت: فراخوان اخیر رهبری پیام مهمی داشت که لازم به آن توجه شود و پیام آن در در یک جمله این بود که استقرار یک تمدن اسلامی است که می تواند آقایی نظام اسلامی را رقم بزند.

وی در ادامه خطاب به گروه های سیاسی اظهار کرد: امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و شما باید نقش شهدایی مانند همت را بر عهده بگیرید.

مخبر با بیان اینکه شهدای مذکور مردم را با راهنمایی و رهبری امام خمینی به صحنه کشاندند، تصریح کرد: امروز هم در همان شرایط هستیم و اگر موفق شویم مردم را به صحنه بکشانیم اهداف رهبری محقق می شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه صحبت از فقر در کشوری که نعمات بسیاری دارد، ناراحت کننده است، خاطرنشان کرد: مشکل ما این است که تصور می کنیم حتما باید خودمان کار کنیم و مردم نگاه کنند در صورتی که باید مردم را به صحنه بیاوریم.

وی ادامه داد: در ستاد اجرایی سالانه ۳ الی ۴ هزار میلیارد تومان هزینه می شود که بیشترین هزینه مربوط به اشتغال است ما اگر بتوانیم بحث اشتغال را حل کنیم بسیاری از مشکلات زیر ساختی دیگر مانند آب و بهداشت حل می شود.

مخبر خطاب به جهادگران  تصریح کرد: حجم کار شما قابل قیاس با دستگاه های دیگر نیست و شما راحت تر می توانید دغدغه های مردم را تشخیص دهید بنابراین یکی دیگر از عوامل رفع دغدغه های مردم کار شما است.

وی افزود: نکته دیگر این است که قیمت تمام شده کار شما بسیار کم تر از کار دیگر دستگاه ها است، مثلاً شما ۳۰ در صد ارزان تر از دیگر دستگاه ها می توانند یک مدرسه را بسازید.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تصریح کرد: ما با جنگ های سنگین تریم مواجه بودیم که با کمک امثال شما حل شده است.

وی ادامه داد: ما واقعا مشکل منابع نداریم اما مشکل این است که ما نمی توانیم مردم را به صحنه بیاوریم چراکه اگر مردم به صحنه بیایند منابع و مدیریت آن ها کفایت می کند.

مخبر با بیان اینکه امروز سن میلیاردر شدن به زیر سی سال رسیده است، تصریح کرد: امروز ۲۰ نفر زیر ۱۵ سال بیش از ۱/۵ میلیارد دلار درآمد دارند. نقطه قوت و نقطه ضعف ما همین است، تکیه ما به جوان و نفت است، اما نقطه قوت ما حجم زیاد جوانان نخبه است که متاسفانه نتوانستیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: بسیار ساده انگاری عمیقی است که بگوییم هم جمهوری اسلامی هستیم و هم دشمنان جلوی توسعه ما را نمی گیرند.

مخبر خطاب به جهادگران اظهارداشت: سطح کار شما بسیار ارزشمند است، ما به خدا متکی هستیم شکست و ناامیدی در زندگی ما وجود ندارد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در پایان پیشنهاد کرد: ۱۰۰ نفر از جهاد گران با هزینه ستاد به اربعین بروند و سقف ۵۰ میلیون تومان کمک به جهادگران حداقل دو برابر افزایش پیداکند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نظر شما