شناسهٔ خبر: 28790846 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

رئیس هیأت پارلمانی ایران در پاسخ به سخنان واهی و پوچ نماینده پارلمان امارات نأکید کرد:

حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه غیر قابل مذاکره است + فیلم

سیده فاطمه حسینی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سخنان سخیف نماینده پارلمان امارات متحده عربی نأکید کرد: حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی جمهوری اسلامی ایران بر جزایر غیرقابل مذاکره است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه حسینی امروز سه شنبه 24 مهرماه طی یادداشتی نسبت به سخنان واهی و پوچ نماینده پارلمان امارات متحده عربی در درخصوص سه جزیره ایرانی در خلیج فارس در یکصد و سی و نهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس واکنش نشان داد.

 

حضور هیأت پارلمانی ایران در مجمع عمومی اجلاس بین المجالس IPU

 

متن سخنرانی این نماینده به اظهارات سخیف نماینده پارلمان امارات در مجمع عمومی اجلاس اتحادیه بین المجالس IPU به شرح ذیل است؛

 

حق پاسخ هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به  ادعای امارات متحده عربی در خصوص جزایر سه گانه

یکصد و سی و نهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس IPU

18-14 اکتبر 2018 ژنو

 

امروز نماینده پارلمان امارات متحده عربی در سخنان خود به سه جزیره ایرانی در خلیج فارس اشاره نمود. در این رابطه من میخواهم مطالبی را بیان کنم:

نماینده جمهوری اسلامی ایران مجدداً بر حاکمیت تام خود بر جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس تاکید می کند و هر ادعایی در این رابطه را رد می کند.

 

حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه غیر قابل مذاکره است

 

جمهوری اسلامی ایران تأکید می کند که هر اقدامی که در خصوص جزایر توسط ایران اتخاذ شده مبتنی بر اصول حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی جمهوری اسلامی ایران است. لازم به ذکر است که حاکمیت و یکپارچگی سرزمینی جمهوری اسلامی ایران بر جزایر غیرقابل مذاکره است.

علاوه بر این در رابطه با سخنرانی نماینده امارات متحده عربی جمهوری اسلامی ایران تصریح می نماید که تنها نام تاریخی درست و به رسمیت شناخته شده بین ایران و شبه جزیره عربی نام خلیج فارس است. بنابراین از نظر ما هر گونه استفاده ساختگی یا ناقص مطلقاً غیر قابل قبول و غیر قانونی و فاقد ارزش سیاسی است./

 

دانلود

 

پایان پیام

 

نظر شما