شناسهٔ خبر: 28782400 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

ماموریت نظافتچی‌ها برای پاکسازی کنسولگری عربستان در استانبول از سرنخ‌های قتل خاشقجی+ عکس

الجزیره از پاکسازی مقر کنسولگری عربستان در استانبول از سوی گروهی کارگر خدماتی، قبل از ورود بازرسان به این محل خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، قبل از ورود محققان ترکیه‌ای به مقر کنسولگری عربستان در استانبول، گروهی از کارگران خدماتی برای نظافت و پاکسازی ساختمان کنسولگری وارد این مکان شدند.

شبکه تلویزیونی الجزیره با اعلام این خبر افزود منبعی در دفتر دادستانی کل ترکیه به الجزیره خبر داده است با وجود تلاش برای پاکسازی کنسولگری عربستان از سرنخ‌ها و مستندات، در بازرسی‌های اولیه از مقر کنسولگری دلایل و مستندات برجسته‌ای به دست آمده است که کشته شدن جمال خاشقجی را تایید می‌کند.

ماموریت نظافتچی‌ها برای پاکسازی کنسولگری عربستان در استانبول از سرنخ‌های قتل خاشقجی

این منبع افزود: اعضای کمیته ما تمامی اتاق‌های کنسولگری را بازرسی کردند و توانستند به سرنخ‌ها و دلایل مهمی دست یابند.

خبرنگار الجزیره در مقابل کنسولگری عربستان در استانبول در گزارشی اعلام کرد، ناخرسندی ترکیه از تاخیر عربستان در صدور مجوز بازدید از کنسولگری، پس از گفتگوی تلفنی پادشاه عربستان و رئیس جمهور ترکیه به پایان رسید زیرا پادشاه عربستان متعهد شد کشورش با مقامات ترکیه همکاری کامل خواهد داشت. در بازرسی از کنسولگری از تجهیزات مدرنی استفاده شده است که حتی با گذشت زمان می‌تواند آثار خون و دی‌ان‌ای را شناسایی و کشف کند اما قبل از آنکه تیم تحقیقاتی ترکیه وارد کنسولگری شود تیمی از یک شرکت خدماتی با هدف نظافت و پاکسازی مقر کنسولگری وارد ساختمان کنسولگری شده بود که این کار برخلاف قواعد اساسی تحقیقات است.

ماموریت نظافتچی‌ها برای پاکسازی کنسولگری عربستان در استانبول از سرنخ‌های قتل خاشقجی+ عکس

جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، سه‌شنبه 10 مهر پس از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و برخی گزارش‌ها حاکی از پیدا شدن جسد مثله‌ شده وی در یکی از خیابان‌های استانبول است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما