شناسهٔ خبر: 28781395 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: العالم | لینک خبر

ان‌بی‌سی: عربستان در پی تبرئه بن سلمان از صدور دستور قتل خاشقچی هستند

شبکه آمریکایی به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد سعودی‌ها در پی تفسیر جدیدی هستند تا مسؤولیت قتل جمال خاشقچی را از دوش محمد بن سلمان خارج کنند.

صاحب‌خبر -

العالم-عربستان

شبکه ان بی سی آمریکا به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که تفسیر جدید سعودیها به دنبال این است که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را از مساله قتل جمال خاشقچی مبرا کند و مسئولیت قتل وی را از دوش او بردارد.

این دو منبع آگاه همچنین گفته‌اند که سعودیها قصد دارند با این تفسیر توضیح دهند که محمد بن سلمان دستور قتل خاشچقی را صار نکرده و اصلا در جریان این قتل نبوده است.

پیش از این شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از منابع خود گفته بود که عربستان سعودی در حال ایجاد زمینه‌های لازم برای قبول مسئولیت قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی است؛ سعودی‌ها می‌خواهند مرگ وی را نتیجه «اشتباهات صورت‌گرفته در حین بازجویی» اعلام کنند.

پذیرش قتل جمال خاشقچی درحالیست که پیش از این عربستان سعودی قویا اعلام کرده بود که او پس از انجام کارهای اداری از ساختمان کنسولگری خارج شده بود.

عربستان سعودی پس از حدود دو هفته روز دوشنبه تحت فشارهای بین المللی قبول کرد که یک تیم بازرسی از طرف ترکیه برای انجام تحقیقات وارد کنسولگری شود.

 

نظر شما