شناسهٔ خبر: 28695161 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

رضایی: مستقل شدن کمیته ملی پارالمپیک امروز نمودش دیده می‌شود

سرپرست کاروان ایران در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی یکی از دلایل موفقیت ورزش ایران در این دوره از بازی‌ها را مستقل شدن کمیته ملی پارالمپیک عنوان کرد.

صاحب‌خبر -

رضایی: مستقل شدن کمیته ملی پارالمپیک امروز نمودش دیده می‌شود/ دست به دست هم داده‌ایم تا یک خاطره و شگفتی بسازیمبه گزارش خبرنگار اعزامی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هادی رضایی سرپرست کاروان ایران در حاشیه مراسم اختتامیه مسابقات پاراوزنه‌برداری بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ما کاروانی کیفی را به این دوره از بازی‌های پاراآسیایی اعزام کردیم، کاروانی که مدال‌آور باشد. خوشبختانه این سیاست کمیته ملی پارالمپیک جواب داده و کاروان ایران عملکرد خوبی داشته است.

وی با یادآوری اینکه کاروان ایران در تمام رشته‌ها موفق به کسب مدال در پاراآسیایی ۲۰۱۸ شده است، گفت: ما امروز در تنیس روی میز و دوچرخه سواری مدال کسب کردیم. در گلبال آقایان تیم ما به مدال طلا رسید. شنای ما مدال‌های زیادی کسب کرده است و .... ما از ۱۲۰ مدالی که در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون کسب کرده بودیم، گذشته‌ایم. ۱۲۰ مدال ما در اینچئون در حالی کسب شد که مسابقات در ۲۳ رشته برگزار شد. ما الان ار ۱۲۰ مدال گذشته‌ایم با ۱۳ رشته ورزشی و بازی‌هایی که در ۱۸ رشته برگزار می‌شود. این یعنی کیفی بودند کاروان جمهوری اسلامی ایران و بچه‌های جانباز، معلول، نابینا و کم‌بینا و اینکه پتانسیل ورزش جانبازان، معلولین، نابینایان و کم‌بینایان خیلی بالا است.

سرپرست کاروان ایران در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی همچنین خاطر نشان کرد: مستقل شدن کمیته ملی پارالمپیک امروز نمودش دیده می‌شود. این استقلال در سال‌های آینده نمودش بیشتر مشخص خواهد شد و افتخارآفرینی فرزندان ایران زیادتر می‌شود.
رضایی با بیان اینکه کاروان پارالمپیک ایران با ۲۰۷ قهرمان به جاکارتا آمده است، افزود: ورزشکاران ما قهرمان هستند. مربیان ما قهرمان هستند. رسانه‌ها که اخبار افتخارآفرینی ورزشکاران ما را پوشش می‌دهند، قهرمان هستند. ما یک کاروان خیلی خوب داریم که یک ضلع آن ورزشکاران و مربیان هستند، ضلعی دیگر رسانه‌ها و ضلعی دیگر کمیته ملی پارالمپیک و مدیریت. همه ما دست به دست هم داده‌ایم تا یک خاطره و شگفتی بسازیم.

وی یادآور شد: به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا آمدیم تا جایگاه چهارمی دوره گذشته را حفظ کنیم و بالاتر برویم. امروز در جایگاه سوم هستیم و می‌خواهیم بالاتر برویم. الان کره‌ای که از ما بالاتر است، ۱۲ مدال طلا در بولینگ و شش مدال در بولینگ روی چمن کسب کرده است. اگر این دو رشته را جدا کنیم، کره‌ای‌ها خیلی کمتر از ما مدال طلا گرفته‌اند. این‌ها خیلی مهم است.

سرپرست کاروان ایران در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی تأکید کرد: باید در موقعیتی مناسب گزارشی به مردم ارائه کنیم و آن‌ها بدانند پتانسیل ما در ورزش جانبازان، معلولین، نابینایان و کم‌بینایان خیلی بالاست. این همت مسئولان را می‌طلبد که نگاه حمایتی بیشتری از این بخش از ورزش داشته باشند.

رضایی در واکنش به طرح این موضوع که مردم انتظار دارند روند رو به رشد ورزش جانبازان، معلولین، نابینایان و کم‌بینایان منجر به موفقیت‌های بیشتر در پارالمپیک توکیو شود، گفت: انتظار مردم به حق است، چون آن‌ها فرزندان ایران را می‌شناسند. ما از فردای بازی‌های آسیایی جاکارتا باید آماده شویم برای توکیو، چون باید این انتظار مردم را در پارالمپیک ۲۰۲۰ بیشتر جواب دهیم.

بيشتر بخوانيد: جوانمردی: تیراندازی نیاز به فکر اساسی دارد

رحمان: امیدوارم رکوردی تاریخی را در توکیو ثبت کنم

آسترکی: از عملکرد تمام بچه‌ها رضایت داریم

انتهاي پيام/

اظهارات سرپرست كاروان ايران در جاكارتا

نظر شما