شناسهٔ خبر: 28692731 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

طرح ژاپن برای اعطای اقامت به کارگران خارجی

دولت ژاپن اعلام کرد لایحه‌ای را به پارلمان ارائه می‌دهد که بر اساس آن این کشور به کارگران خارجی دارای مهارت، ۵ سال اقامت می‌دهد.

صاحب‌خبر -

طرح ژاپن برای اعطای اقامت به کارگران خارجیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورونیوز، دولت ژاپن روز جمعه اعلام کرد که لایحه‌ای را در چارچوب پذیرش بیشتر کارگران خارجی به پارلمان ارائه خواهد کرد.

در طرح جدید قرار است به کارگرانی که مهارت‌های لازم بر اساس مقررات فعلی را ندارند، ویزای ورود به این کشور و اجازه اقامت پنج ساله داده شود.

با این حال کارگران باید بر زبان ژاپنی آشنایی داشته باشند تا در زندگی روزمره خود با مشکل روبرو نشوند. آن دسته از کارگران که دارای مهارت و آشنایی بیشتر با زبان ژاپنی هستند می‌توانند ویزای بلند مدت‌تر دریافت کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند به همراه خانواده‌های خود به ژاپن مهاجرت کنند.

احتمال داده می‌شود طرح پذیرش کارگران خارجی از ماه آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی به اجرا گذاشته شود.

این در حالی است که یوشییهده سوگا، سخنگوی دولت ژاپن، بر «تغییر نکردن سیاست مهاجرتی» کشورش تاکید کرده است. سخنی که به نظر می‌رسید در راستای جلب نظر افکار عمومی بیان شده باشد. بسیاری از رای‌دهندگان ژاپنی از احتمال ورود گسترده مهاجران خارجی به کشورشان بیمناک هستند.

ژاپن در بخش‌های کشاورزی، خرده‌فروشی، ساخت و ساز، نگهداری از افراد مسن و کودکان با کمبود نیروی کار روبرو است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما