شناسهٔ خبر: 28692674 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: جام‌جم آنلاین | لینک خبر

ترکیه ویدیوهای شکنجه و قتل خاشقجی را در اختیار دارد

در حالی که شرکت‌های رسانه‌ای در حال خروج از کنفرانس مربوط به سرمایه‌گذاری در عربستان هستند واشنگتن پست خبر داد که ترکیه ویدیوهایی در اختیار دارد که شکنجه و قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی را نشان می‌دهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم،‌ روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: آنکارا به واشنگتن اطلاع داده است ویدئوهایی در اختیار دارد که کشته شدن جمال خاشقجی را داخل کنسولگری عربستان در استانبول تأیید می‌کند.

در این ویدئوها خاشقجی و بازجویانش و نحوه شکنجه و کشته شدن او نشان داده می‌شود. همچنین صدای تیم امنیتی شنیده می‌شود که خاشقجی را قبل از کشتن و تکه تکه کردن مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

از سوی دیگر "ریچارد برانسون" میلیاردر انگلیسی ­گفت شرکت موسوم به گروه ورجین که متعلق به وی است گفتگو با عربستان را درباره سرمایه گذاری برنامه‌ریزی‌شده یک میلیارد دلاری متوقف کرد.

همچنین در حالی که خشم عمومی بر سر ناپدید شدن یک روزنامه‌نگار برجسته داخل کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه بالا گرفته است شرکت‌های رسانه‌ای در حال خروج از یک کنفرانس مربوط به سرمایه گذاری در عربستان هستند.

همچنین "باب کورکر" سناتور ارشد حزب جمهوری‌خواه آمریکا اعلام کرد یافته‌های اطلاعاتی و جاسوسی نشان می‌دهد رژیم آل‌سعود به‌طور مستقیم در توطئه‌چینی و ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد حکام سعودی به‌ویژه محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور نقش داشته است.

سخنان باب کورکر، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تنسی در مجلس سنای آمریکا در شرایطی بیان می‌شود که روزنامه نیویورک تایمز به‌نقل از منابع خود در ترکیه گزارش داد مقام‌های ترکیه بر این باورند که تشکیلات حکومتی در ریاض دستور ترور جمال خاشقجی را صادر کرده بود.
سناتور کورکر روز پنج‌شنبه تأکید کرد هیچ تردیدی وجود ندارد که رژیم آل‌سعود جمال خاشقجی را به‌قتل رسانده است. کورکر که ریاست کمیته روابط خارجی مجلس سنا را به‌عهده دارد گفت یافته‌های اطلاعاتی بیانگر آن است که سعودی‌ها مستقیماً در ناپدید شدن خاشقجی دست داشتند.

نظر شما