شناسهٔ خبر: 28688270 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

رحیمی؛

ایجاد سیستم بانکی و پولی جدید با اتحادیه اروپا به ایران در زمان تحریم ها کمک می کند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: ایران باید از تجربه قبلی استفاده کرده و ضمانت های لازم را در تفاهم نامه ها و تنظیم بسته جامع بگیرد.

صاحب‌خبر -

علیرضا رحیمی؛ در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ایجاد روابط بانکی جدید بین ایران و اروپا با بیان اینکه  مذاکرات اتحادیه اروپا به بسته اقتصادی ختم می شود که بخشی از آن سیستم بانکی و پولی است افزود: باز کردن مسیر بازرگانی شرکت های بزرگ با ایران از دیگر برنامه های مطرح شده در مذاکرات بوده  که کمک  زیادی به کشورمان در دوران تحریم خواهد کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اروپاییان این ملاحظه را دارند که ضوابطی که آمریکا برای تحریم شرکت های ثالث لحاظ کرده اند را به نحوی رعایت کنند که بتوانند همکاریهایشان را با ایران ادامه  دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ایران باید از تجربه قبلی استفاده کرده و ضمانت های لازم را در تفاهم نامه ها و تنظیم بسته جامع بگیرد.

رحیمی اظهار کرد: اقتصاد اروپا غالبا متکی بر بخش غیردولتی است لذا محدودیت‌هایی را برای دولت های اروپایی ایجاد کرده است و باید تضمینی برای اجرایی کردن تعهدات خود ضمن امضا تفاهم نامه ها داشته باشند.

پایان پیام/

نظر شما