شناسهٔ خبر: 28686529 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

مینی بوس مکسوس را بشناسید

مینی بوس مکسوس در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ میلادی برای اولین بار در کشور انگلستان تولید شد و سپس در سال ۲۰۱۱ با مشارکت لیلاند و سایک موتور در کشور چین ادامه یافت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار نبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،مینی بوس مکسوس V۸۰ در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ میلادی برای اولین بار در کشور انگلستان تولید شد، سپس  در سال ۲۰۱۱ با مشارکت لیلاند و سایک موتور در کشور چین ادامه یافت.

بهمن دیزل با توجه به سابقه و تجربه کافی در زمینه تولید و عرضه مینی بوس در کشور، در سال ۱۳۹۳ با مطالعه و بررسی این مدل، اقدام به عرضه آن کرد،این محصول توسط سایک موتور به استرالیا، نیوزلند، اروپا، آسیا و آفریقا صادر می‌شود و از مشخصات فنی این مینی بوس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

مینی بوس مکسوس را بشناسید

پیشرانه VM ایتالیا ۲.۵ لیتری مجهز به توربوشارژر آن قادر به تولید ۱۳۵ اسب بخار نیرو است. همچنین مکسوس V۸۰ دارای ۱۵+۱ ظرفیت برای سرنشین بوده که با ارتفاع مناسب کابین فضای نسبتا مناسبی را فراهم آورده است.

رانندگی با مینی بوس مکسوس کاملاً آرام و راحت است و هیچگونه صدای مزاحمی در داخل کابین به نسبت سایر مینی بوس‌ها وجود ندارد. این خودرو همچنین به دو ECU مجهز است یک ECU که متعلق به موتور خودرو است و دیگری سایر سیستم‌های (سیستم ترمز، سیستم دمای آب، ورودی هوا و پا شش سوخت) خودرو را کنترل می‌کند.

مینی بوس مکسوس را بشناسید

این در حالی است که خودرو‌های قدیمی به یک ECU تجهیز شده اند. در ضمن پایین بودن مصرف سوخت یکی از ویژگی‌های مهم این خودرو به شمار می‌آید که این موضوع به دو دلیل، سبک بودن این محصول و همچنین استفاده از سیستم "کامان ریل" محقق می‌شود.

البته سیستم کامان ریل سیستم سوخت رسانی است که باعث می‌شود خودرو مصرف سوخت کمتری داشته باشد. برخورداری از قدرت موتور ۱۳۵ اسب بخار و سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت همراه با گیربکس ۶ دنده از دیگر ویژگی‌های این مینی بوس محسوب می‌شود.

مینی بوس مکسوس را بشناسید

گفتنی است دنده این خودرو در قسمت جلو خودرو جای گرفته و دسته دنده به راحتی در دسترس است و به صورت اهرمی نیست. شاید شنیده باشید که بدنه مینی بوس بر روی شاسی کامیون قرار می‌گیرند.

مینی بوس مکسوس را بشناسید

شاسی‌هایی که مناسب خودرو‌های باری و تجاری هستند، اما جالب است بدانید در طراحی این خودرو سعی شده است از شاسی مخصوص مینی بوس استفاده شود تا راحتی و انعطاف را برای سرنشینان خود فراهم کند. البته ناگفته نماند که تجهیز به سیستم ترمز ABS و EBD و همچنین فرمان پذیری راحت و هیدرولیک از دیگر ویژگی‌های این خودرو به شمار می‌آید.

مینی بوس مکسوس را بشناسید

همچنین این خودرو دیزلی و سوخت آن گازوئیل است و از نظر سازگاری با محیط زیست از استاندارد یورو ۴ بهره می‌برد. سهیم شدن شرکت بهمن دیزل در سیستم توسعه حمل ونقل عمومی یکی از اهدافی است که سازمان فروش بهمن دیزل از آن یاد می‌کند.

مینی بوس مکسوس را بشناسید

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما