شناسهٔ خبر: 28676947 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

گزارش خبرنگار ایسنا از جاکارتا

طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه به کاروان ایران رسید

سه نماینده ایران توانستند مدال های طلا، نقره و برنز پرتاب نیزه را بین خودشان تقسیم کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به جاکارتا، در رشته دو و میدانی ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۶/۵۷ سه  نماینده ایران به نام‌های امان الله پاپی، محمد خالوندی و محمد الوان پور به رقابت با حریفانی از اردن، امارات، ویتنام، برونئی، چین تایپه، سوریه، ازبکستان، چین، اندونزی، قزاقستان و تایلند پرداختند که در نهایت پاپی به قهرمانی رسید و خالوندی نایب قهرمان شد.

بهترین رکورد ثبت شده برای الوان پور ۳۹.۲۲ بود که در پرتاب دوم رقم خورد و او را در جایگاه هفتم حفظ کرد اما با توجه به این که الوان پور از کلاس پایین‌تر وارد رقابت شده بود، توانست با همین رکورد، مدال طلا را به خود اختصاص بدهد. از سوی دیگر محمد خالوندی توانست با پرتاب ۴۸.۰۱ بهترین رکورد را به نام خود ثبت کرده و در جایگاه سوم قرار بگیرد. در نهایت پاپی با پرتاب ۴۸.۶۰ یک رکورد خوب را به ثبت رساند و نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

اتفاق عجیب برای دو نماینده ایران در دوومیدانی

در رشته دوومیدانی، اتفاقات جالبی برای دو نماینده ایران رقم خورد.

در ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۶/۵۷ مردان، سه مدال طلا، نقره و برنز به نمایندگان ایران رسید اما این رقابت با یک چالش جالب همراه شد.

محمد الوان پور با این که رکورد کمتری نسبت به دو حریف ایرانی خود داشت، به مدال طلا رسیده بود زیرا از کلاس پایین‌تر، در این رشته به رقابت پرداخت. او البته با پرتاب ۳۹.۲۲ خود، رکورد آسیا را جابجا کرد.

از سوی دیگر، امان الله پاپی که مدال نقره را از آن خود کرده بود، با پرتاب ۴۸.۶۰ خود توانست رکورد جهان و آسیا را بشکند ولی نایب قهرمان شد!

انتهای پیام

نظر شما