شناسهٔ خبر: 28676609 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

«بمب اطلاعاتی» پرونده خاشقجی در دست مقامات ترکیه

خبرگزاری میزان- افشاگر معروف سعودی از پیدا شدن «بمب اطلاعاتی» از کنسولگری عربستان در استانبول در خصوص پرونده قتل جمال خاشقجی و بررسی آن توسط مقامات ترکیه خبر داد.

صاحب‌خبر -
«بمب اطلاعاتی» پرونده خاشقجی در دست مقامات ترکیهبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از وطن، افشاگر معروف سعودی با نام مجتهد که در توئیتر فعالیت می‌کند اعلام کرد که مسئولان ترکیه به اطلاعاتی در خصوص ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد رژیم آل سعود دست یافتند که به مثابه «بمب اطلاعاتی» است.

مجتهد تاکید کرد که بر اساس این گزارش، اطلاعات به دست آمده از جمله فایل‌های ویدئویی ضبط شده طی ۳ ماه گذشته در کنسولگری عربستان در استانبول نشان می‌دهد محمد بن سلمان ولیعهد عربستان قطعا در کشتن خاشقجی دست دارد.وی افزود: بر اساس این فایل‌های ویدئویی، خاشقجی ۲ بار به کنسولگری عربستان مراجعه کرده بود. مسئولان آمریکایی بر اساس گزارش‌های سیا و اطلاعات به دست آمده از مقامات ترکیه کاملا مطمئن شده اند که خاشقجی کشته شده و مسئولیت آن مستقیما متوجه بن سلمان است.

مجتهد تاکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و جارد کوشنر داماد وی متوجه شده اندکه نجات دادن بن سلمان محال است و باید به دنبال راه دیگری برای دور کردن خود از این پرونده باشند.
 
انتهای پیام/
منبع: مهر
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

نظر شما