شناسهٔ خبر: 28674891 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

چاپ تمام سفید یک روزنامه لبنانی (+عکس)

روزنامه السفیر لبنان هم بعد از 42 سال انتشار به دلیل مشکلات مالی در سال 2016 چاپ را متوقف کرد.

صاحب‌خبر -

روزنامه النهار چاپ بیروت در روز پنجشنبه امروز به طور کامل سفید منتشر شد.

به گزارش عصرایران، علاوه بر نسخه چاپی، سایت اینترنتی و حساب های روزنامه در شبکه های اجتماعی نیز به صورت سفید قرار گرفتند.

النهار 85 ساله دلیل این اقدام را نگفته اما رسانه ها و فعالان می گویند احتمالا اعتراضی به وضعیت بد اقتصادی مطبوعات لبنان است.

سردبیر النهار البته در عصر پنجشنبه گفت که این اقدام در اعتراض به بن بست سیاسی در لبنان به ویژه عدم تشکیل کابینه بعد از گذشت 5 ماه از انتخابات پارلمانی صورت گرفت.

النهار در سال 1933 توسط جبران توینی در بیروت تاسیس شد. این روزنامه روزگاری در 24 صفحه چاپ می شد اما به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور شد تعداد صفحات را به 12 و سپس به 8 صفحه کاهش دهد.

سختی های اقتصادی همچنین باعث شد این روزنامه تعداد زیادی از کارکنانش را اخراج کند و برای چند ماه نتواند حقوق کارکنان خود را بپردازد.

النهار 85 ساله قدیمی ترین روزنامه لبنان است.

این روزنامه همچنین تلاش کرد برای غلبه بر مشکلات اقتصادی، سرویس پولی اخبار ویژه را راه اندازی کند.

مشکلات اقتصادی تنها به روزنامه النهار محدود نشده است. در ماه های قبل، انتشارات "دارالصیاد" ناشر روزنامه "الانوار" و تعدادی از مجلات هنری و سرگرمی اعلام کرد که انتشار نشریات را متوقف می کند.

روزنامه سعودی الحیات هم به دلیل مشکلات مالی، دفتر بیروت خود را تعطیل کرد. این روزنامه پرمخاطب، 7 دهه قبل در بیروت تاسیس شد.

 روزنامه السفیر لبنان هم بعد از 42 سال انتشار به دلیل مشکلات مالی در سال 2016 دیگر چاپ نشد.

انتشار روزنامه الاتحاد نیز  که در سال گذشته میلادی  در لبنان آغاز شده بود به دلیل مشکلات داخلی متوقف شد.

برچسب‌ها:

نظر شما