شناسهٔ خبر: 28673968 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

گزارش اینستاگرامی آذری جهرمی ازسفر به ترکمنستان:

از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به خوبی یاد می کنند و به سردار آزمون علاقه دارند

آذری جهرمی پس ازسفر به ترکمنستان در اینستاگرام نوشت؛ مردم ترکمنستان از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به خوبی یاد می کنند و به سردار آزمون علاقه دارند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات در اینستاگرام خود پس از پایان سفرش به ترکمنستان گزارشی را منتشر کرد.

در این گزارش آمده است؛  در سفر به ترکمنستان،با دبیرکل سازمان جهانی ارتباطات، دبیر کل سازمانRCC، وزیر ارتباطات روسیه، وزیر ارتباطات آذربایجان  و وزیر ارتباطات ترکمنستان ملاقات کردم. موضوع ایجاد یک بازار بزرگ منطقه ای در فناوری اطلاعات و کسب و کارهای نوپا، همکاریهای فضایی، همکاری های پستی و نیز ترانزیت ارتباطات بین الملل از جمله مباحث طرح شده در این جلسات بود. در فرصت کوتاه موجود، تلاش کردم با فرهنگ مردم ترکمنستان آشنایی پیدا کنم. سردار آزمون را اکثرا می شناسند و به او علاقه مند هستند از مرحوم هاشمی رفسنجانی به خوبی یاد می کنند اسب سواری ورزش مورد علاقه مردم این سرزمین است. عشق آباد در شهرسازی توسعه خوبی پیدا کرده و به شهر سفید شهرت یافته چرا که رنگ سفید رنگ غالب شهر است. اکثر مردم این کشور مسلمانند، علاقه مند بودم به شهر مرو هم سفری داشته باشم اما زمان کم سفر و فاصله بیش از 300کیلومتری عشق اباد تا مرو چنین فرصتی را فراهم نساخت. 

 

 

 

 

آذری جهرمی

 

نظر شما