به گزارش جی پلاس؛ کاروان ایران در سومین دوره بازیهای پاراآسیایی به جایگاه سوم دست یافت.
کاروان ورزشی کشورمان در این رقابتها با 212 ورزشکار شرکت کرد و موفق به کسب 51 طلا، 42 نقره و 43 برنز (مجموع 136 مدال) شد و در رده سوم قرار گرفت. شاهین ایزدیار شناگر کشورمان در این دوره از مسابقات 6 طلا و یک نقره گرفت و رکورد جالبی از خود به نمایش گذاشت.
این رتبه در حالی به دست آمد که چین و کره جنوبی بالاتر از کاروان ایران ایستادند و ناگفته نماند که اختلاف با کره جنوبی نیز بسیار کم بود.
اسامی کامل مدالاوران کاروان ایران و جدول نهایی این دوره از بازیها در زیر امده است:
مدالآوران طلا:
1 - شاهین ایزدیاد - شنا - کلاس S10
2- یونس سیفیپور ـ دوومیدانی ـ پرتاب کلاب ـ کلاس
3-رقیه شجاعی ـ تیراندازی ـ تفنگ بادی ایستاده ـ 10 متر SH1S32
4-ساره جوانمردی ـ تیراندازی ـ خفیف 50 متر
5-وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی ـ دوی 200 متر
6ـ شاهین ایزدیار ـ شنا 100 متر آزاد ـ کلاس S10
7ـ علیرضا قلعهناصری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
8ـ عذرا مهدویکیا ـ دوومیدانی ـ دوی 1500 متر
9ـ امیر جعفری ـ وزنهبرداری دسته پنجم 69 کیلوگرم
10ـ محمدرضا احمدی ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
11-مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F11
12ـ ساره جوانمردی ـ تپانچه بادی 10 متر P2 ـ کلاس SH1
13-بتول جهانگیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
14-شاهین ایزدیار ـ شنا ـ ماده 200 متر مختلط
15ـ روحالله رستمی ـ وزنهبرداری ـ دسته 72 کیلوگرم
16-فرزاد سپهوند ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
17ـ حسین خرسند امیری ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک
18ـ مهدی اولاد ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F11
19-تیم شطرنج بانوان ـ B2-B3
20-عاطفه نقوی ـ شطرنج ـ B2-B3
21ـ امید کریمی ـ شطرنج ـ B2-B3
22ـ علیرضا مختاری ـ دوومیدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F53
23ـ هاشمیه متقیان ـ دوومیدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F56
24ـ وحید نوری ـ جودو دسته 90 کیلوگرم
25ـ احسان موسوینژاد ـ جودو ـ دسته 111 کیلوگرم
26ـ محمدرضا زندی ـ تیروکمان ـ کلاس W1
27ـ عارف بهاروند ـ دوومیدانی
28ـ شاهین ایزدیار ـ شنا
29ـ شاهین ایزدیار ـ شنا
30-مهناز امینی ـ پرتاب نیزه
31ـ آرزو حکیمی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F32
32ـ امید ظریف ـ دوومیدانی 400 متر ـ کلاس T13
33ـ زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیروکمان (تیم میکس ریکرو)
34ـ مهدی علیزاده ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F33-34
35ـ حامد امیری ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F54-55
36ـ تیم ملی والیبال نشسته مردان
37ـ وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی 400 متر ـ کلاس T12
38ـ سجاد محمدیان ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F42
39ـ محمد الوانپور ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F56
40-حمید اسلامی ـ دوومیدانی 1500 متر ـ کلاس T11
41 - الناز دارابیان - پرتاب دیسک کلاس F51، F52 و F53
42 - سامان پاکباز - پرتاب دیسک کلاس F12
43 - پیمان نصیری - دوومیدانی 1500 متر کلاس T20
44 - سیدحامد صلحی پور - وزنه برداری دسته 97 کیلوگرم
45 - تیم شطرنج بانوان - کلاس B3 - B2
46 - تیم گلبال مردان
47 - سیامند رحمان - وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم
48 - شاهین ایزدیار - شنا - 100 متر کرال پشت
49 - عشرت کردستانی - پرتاب وزنه
50- حامد امیری - پرتاب نیزه
51- تیم ملی بسکتبال با ویلچر
مدالآوران نقره:
1-جاوید احسانی شکیب - پرتاب دیسک
2- علی الفتنیا - دو و میدانی 200 متر
3- زهرا صالحی - پرتاب نیزه
4- هاجر صفرزاده - دوی 200 متر کلاس T22
5- نورمحمد آرخی - ماده پرتاب وزنه کلاس F11
6- سامان پاکباز - کلاس F12 پرتاب وزنه
7- سمیرا ارم - تپانچه 10 متر بادی کلاس Sh1
8- هاشمیه متقیان - پرتاب نیزه کلاس ادغامی F55/56
9- مختاری - پرتاب دیسک کلاس ادغامی F51/52/53
10- صالح فرجزاده در پرتاب وزنه کلاس F34
11- زهرا نعمتی در ریکرو
12- فریبا زنده بودی - شطرنج
13- بهزاد عزیزی - پرتاب نیزه
14- جلیل باقری - پرتاب دیسک
15- یوسف یوسفی - وزنه برداری 59 کیلوگرم
16- علی اصغر جوانمردی - پرتاب وزنه
17 - تیم شطرنج مردان
18 - تیم شطرنج بانوان
19 - اسدالله عظیمی - دوومیدانی
20- نادر مرادی - وزنه برداری
21 - هاشم رستگاری - دوی 400 متر کلاسT37
22- تیم ملی والیبال نشسته بانوان
23- جلیل باقری - پرتاب وزنه
24 - هاجر صفرزاده - دوی 400 متر کلاس T12
25 - تیم جودوی نابینایان
26 - شاهین ایزدیار ماده 400 متر آزاد کلاس S10
27 - محمد خالوندی - پرتاب نیزه
28 - فائزه کرمانی - پرتاب نیزه کلاس F33/34
29 - مسعود حیدری - پرتاب دیسک کلاس F12
30- مرضیه صدقی - پرتاب وزنه کلاس F54
31 - فرشته مرادی - پرتاب وزنه ماده F34
32 - هرمز سیدی - پرتاب نیزه کلاس F37/38
33 - داودعلی قاسمی - دوومیدانی - دوی 100 متر - کلاس T13
34 - محمدرضا خیراللهزاده - جودو وزن 100 کیلوگرم
35 - تیم تیراندازی - میکس کامپوند
36 - امانالله پاپی - پرتاب نیزه
36 - محسن کائیدی - پرتاب نیزه
37 - ملیحه صفایی - شطرنج
38 - فاطمه برقول - شطرنج
39 - تیم شطرنج بانوان - کلاس B1
40- علی اکبر غریب شی - وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم
41 - منصور پورمیرزایی - وزنه برداری دسته 107 کیلوگرم
42 - عبدالرضا جوکار - پرتاب نیزه
مدالآوران برنز:
1-علی امیدی – دوومیدانی
2- امید ظریف صنایع- دوومیدانی 200 متر کلاس T13
3- داودعلی قاسمی– دوومیدانی 200 متر کلاس T3
4- احمد اجاقلو - دوومیدانی - 200 متر
5- عذرا مهدویکیا - پرتاب نیزه کلاس F12/13
6- سولماز بازرگان - پرتاب دیسک
7- مسعود حیدری - کلاس F12 پرتاب وزنه
8- حمزه محمدی - وزنهبرداری
9- مهدی علیزاده - پرتاب وزنه
10- امید ظریف - دوومیدانی
11- آرین لطفی در پرتاب دیسک کلاس F11
12- فاطمه برقول - شطرنج
13- لیلا زارعزاده - برنز
14- سیدعرفان حسینی - پرتاب نیزه
15- زهرا برناکی - پرش طول
16- حسن جانفشان - تنیس روی میز
17- حامد امیری- پرتاب دیسک
18- میثم بنی طبا - جودو 60 کیلوگرم
19- رضا غلامی- جودو 66 کیلوگرم
20- شطرنج نابینایان گروه B1 آقایان
21 - مجید کاکوش - تیراندازی با کمان
22 - فرهاد کهریزی - دوی 400 متر کلاس T36
23 - هاجر صفرزاده - ماده دوی 100 متر بانوان کلاس T12
28 - شیلا حدادی - پرتاب دیسک کلاس ادغامی F54/55
25 - ژیلا یوسفی - پرتاب دیسک
26 - بتول جهانگیری - پرتاب نیزه کلاس F33/34
27 - تیم ملی گلبال بانوان
28 - امین عبدل پور - ماده 1500 متر مردان
29 - شهلا حدیدی - پرتاب وزنه کلاس F54
30- جواد حردانی - پرتاب نیزه کلاس F37/38
31 - احمد اجاقلو - دوومیدانی - دوی 100 متر
32 - علیرضا مختاری - دوومیدانی - پرتاب دیسک
33 - محمد خالوندی - پرتاب دیسک
34 - امیر خسروانی - دوومیدانی - پرش طول کلاس T12
35 - امیر جعفری - جودو وزن 73 کیلوگرم
36 - فریبا زندهبودی - شطرنج
37 - سامان رضی - وزنهبرداری دسته 107 کیلوگرم
38 - محمدحسین کریمی - شنای 50 مترال کرال سنیه
39 - میکائیل دیانی - دوومیدانی - دوی 5 هزار متر
40- پروین مقدم - پرتاب وزنه کلاس F55
41 - یونس سیفی پور - پرتاب وزنه کلاس F32
42 - فریبا زندهبودی - شطرنج
نظر شما