شناسهٔ خبر: 28377445 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

هلاکت یکی از سرکردگان جبهه‌النصره در سوریه

'ابوعبدالله الترکی' یکی از سرکردگان گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) در شمال غرب سوریه به هلاکت رسید.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری ایرنا: رسانه‌های سوریه اعلام کردند که الترکی در شهرک احسم در منطقه جبل الزاویه در جنوب استان ادلب مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و کشته شد.
هنوز هیچ گروه یا طرفی مسئولیت کشتن وی را برعهده نگرفته است.استان و شهر ادلب در شمال غرب سوریه هم مرز با ترکیه بعد از خروج ساکنان شهرک‌های فوعه و کفریا اکنون به صورت کامل در اشغال تروریست‌ها درآمده است.
استان ادلب در شمال غرب سوریه با انتقال تروریست‌های سایر مناطق این کشور، اکنون به یک جامعه نامتجانس از هم گسیخته تبدیل شده است. گروه‌های تروریستی طی دو سال گذشته با شکست از نیرو‌های مقاومت اسلامی و ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف این کشور و همچنین بر اساس توافق ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه به استان ادلب منتقل شده، اما با توجه به اختلاف‌های این گروه‌ها با یکدیگر، آنان در حال تسویه حساب با هم هستند.

 

کشتار، ترور، بمب گذاری، حمله به نشست‌ها و جلسه‌های یکدیگر و دوئل از ویژگی‌های روزانه و عادی مناطق تحت تسلط تروریست‌ها در شمال سوریه و نزدیک مرز‌های ترکیه به ویژه استان ادلب است.
سوریه از اسفند ماه ۱۳۸۹ درگیر بحران ناشی از حمایت برخی کشور‌های خارجی از تروریست‌هایی از ۱۲۰ کشور جهان در قالب ۱۰۰ گروه است.

نظر شما