شناسهٔ خبر: 28351704 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی | لینک خبر

محسنی بندپی در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد: حداقل حقوق بگیرها در بسته حمایت اجتماعی هستند

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حداقل حقوق بگیرها در بسته حمایت اجتماعی درنظر گرفته شده‌اند، گفت: هنوز مشخص نیست این حمایت‌ها در قالب کالاکارت باشد یا کوپن.

صاحب‌خبر -

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: استان‌هایی همانند کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد استان‌هایی هستند که تقریبا یارانه دستمزد را به آن‌ها پرداخت می‌کنیم تا بتوانیم اشتغال را در این استان‌ها پیگیری کنیم.
وی یادآور شد: طرح تامین مالی خرد را در حوزه هدف گذاری اشتغال پیگیری خواهیم کرد.
محسنی بندپی ادامه داد: دو طرح تکمیلی داریم؛ یکی صیانت از اشتغال موجود است و می‌خواهیم شرایطی را فراهم کنیم تا در کنار ایجاد اشتغال از ریزش اجباری نیروی کار هم صیانت کنیم. تمام بنگاه‌هایی که در این زمینه مشکل دارند شناسایی و با آن‌ها مذاکره شده است تا بتوانیم در مسیر تداوم کارشان مشکلاتشان را بر طرف کنیم.
وی افزود: طرح تکمیلی دوم، نظارت است. تمام تلاشمان این است که نظارت را درست کنیم تا منابع خاصی که برای اشتغال در نظر گرفته شده در همین حوزه صرف شود. هم از گروه‌های مردم نهاد و جهاد دانشگاهی و هم از نهادهای دیگر درخواست داریم تا در این باره نظارت داشته باشند تا منابع ذکر شده برای اشتغال صرف شود.
 سرپرست وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: قطع یقین می‌گوییم کارورزی در محیط کار سال ۹۶، حدود ۳۰ هزار اشتغال داشته که امسال ۷۰ هزار نفر خواهد بود.
وی در ارتباط با موضوع افزایش حقوق کارگران گفت: الان بحث حمایت های اجتماعی در دولت مطرح شده است تا افرادی که حداقل حقوق را می گیرند و اقشار خاص هستند حمایت دولت را داشته باشند .
محسنی بندپی یادآور شد: هم اکنون حداقل حقوق بگیرها در بسته حمایت اجتماعی در نظر گرفته شده اند. کار کارشناسی آن انجام گرفته است. به زودی مبلغ و جامعه هدفش هم مشخص می شود. بازنشستگان و افراد تحت پوشش بهزیستی از جمله آن‌ها هستند.
وی ادامه داد: هنوز این موضوع که حمایت ها، کالاکارت باشد یا کوپن مشخص نیست؛ اما جلساتش در حال برگزاری است.
سرپرست وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اگر بخواهیم برای همه بیکاران شغل مناسب ایجاد کنیم باید برنامه‌هایی را دنبال کنیم. حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر روستایی در نظر گرفته شده است. قرار دادها نوشته شده و  تفاهم نامه ها هم تهیه شده است.
محسنی بندپی افزود: در تبصره ۱۸ که درباره بحث اشتغال است حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که  ۶ طرحش برای وزارت تعاون است. شرکت های دانش بنیان هم با یک هدف گذاری حدود ۷۰ هزارنفر را در بر می گیرند.
وی در پایان گفت: این امیدواری وجود دارد که آنچه دولت تعهد کرده است را بتوانیم در سال ۹۷ به مرحله اجرا برسانیم.

برچسب‌ها:

نظر شما