شناسهٔ خبر: 28330473 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

بهرام نیا مطرح کرد:

مجوز سران سه قوه برای فروش نفت در بورس/رشد بابک زنجانی های ثانی متوقف می شود؟

رییس کمیته نفت کمیته کمیسیون انرژی مجلس، گفت: ابتدا باید پول فروش نفت در بورس از خریداران دریافت شود تا بابک زنجانی های ثانی ایجاد نشوند.

صاحب‌خبر -

حسن بهرام نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتشار خبری مبنی بر موافقت سه قوه با فروش نفت در بورس، گفت: تصمیم صحیح و عقلایی توسط سران سه قوه برای فروش نفت اخذ شده که براساس واقعیت های موجود در کشور و در راستای دور زدن تحریم ها است.

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مقرر شده نفت از طریق به فروش برسد، افزود: یکی از راهکارها برای دور زدن تحریم ها در شرایطی که آمریکا فشار وارد کرده تا صادرات نفت ایران را کاهش دهد و برخی کشورها از آن تمکین کرده و برخی تقریبا به شکلی تمکین می کنند، فروش نفت از طریق بورس است.

تاکنون زیرساخت ها برای ورود نفت به بورس مهیا نشده است

وی ادامه داد: بهترین راه حل این است که بخش خصوصی از طریق بورس وارد عمل شود، چراکه با این اقدام ارزش واقعی فروش نفت تا حدود زیادی رعایت و اقتصاد داخلی فعال می شود و در واقع اقدامی بوده که در راستای اشتغال و اشتغالزایی تاثیرگذار است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکنون زیرساخت ها برای ورود نفت به بورس مهیا نشده است، اظهار داشت: زیرساخت های بورس برای عرضه نفت باید فراهم شود، به گونه ای که بخش خصوصی ورود کرده و از طریق رقابت در مبادی تولیدی نفت را خریداری کنند.

تضامین لازم برای فروش نفت در بورس باید احصا شود

وی افزود: بخش خصوصی نیز برای صادرات و فروش نفت راهکارهای خود را پیدا کند که با توجه به تجربیات قبلی تحریم ها قطعا راهکار آن پیدا شده است.

رییس کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ابتدا باید پول فروش نفت در بورس از خریداران دریافت شود تا بابک زنجانی های ثانی ایجاد نشوند، تصریح کرد: باید تضامین لازم برای فروش نفت در بورس احصا و براساس این تضامین نسبت به فروش اقدام شود./

پایان پیام

نظر شما