شناسهٔ خبر: 28315546 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

کوچکی‌نژاد مطرح کرد؛

صندوق‌های بازنشستگی تامین اجتماعی و خدمات کشوری قادر به پرداخت حقوق مستمری‌بگیران خود نیستند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دو صندوق بزرگ بازنشستگی تامین اجتماعی و خدمات کشوری متاسفانه به دلیل عدم مراقبت و سرمایه‌گذاری در مراکز سود‌ ده در صورت نبود منابع عمومی کشور، قادر به پرداخت حقوق مستمری بگیران خود نیستند.

صاحب‌خبر -

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بغرنج صندوق‌های بازنشستگی و تکلیف دولت در برابر آنها، گفت: دو صندوق بزرگ بازنشستگی تامین اجتماعی و خدمات کشوری متاسفانه به دلیل عدم مراقبت و سرمایه‌گذاری در مراکز سود‌ده در صورت نبود منابع عمومی کشور، قادر به پرداخت حقوق مستمری بگیران خود نیستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صندوق‌های بازنشستگی دیگری مانند فولاد، نیروهای مسلح و صندوق هواپیمایی کشوری و ... در کشور وجود دارند که البته صندوق هواپیمایی ورشکست شده و گرفتار است.

پرداختی‌های برخی صندوق‌های بازنشستگی جای شک و شبهه دارد

وی ادامه داد: معتقدم باید یک سیاست‌گذاری درستی درباره این صندوق‌ها انجام شود، اکنون آنها یک ساختار بزرگی را برای خود تعریف کرده‌اند که حتی نوع حقوق‌های پرداختی آنها به نیروها و هلدینگ‌های زیر مجموعه‌شان جای شک و شبهه دارد، در نهایت این صندوق‌ها هزینه‌های سنگینی را بدون داشتن هیچ درآمدی دارند و این موضوع باعث شده تا این صندوق‌ها دچار مشکل شوند.

کوچکی‌نژاد تاکید کرد:البته دولت قرار شده، صد هزار میلیارد تومان بدهی خود را به صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی کم کم پرداخت کند و براین اساس می‌خواهد کارخانجاتی را که هنوز روی پا هستند را به این صندوق در ازای بدهی واگذار کرده تا بتواند تسویه حساب کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: صندوق بازنشستگی کشوری هم به همین ترتیب عمل کرده و متاسفانه اکنون روزگار خوشی ندارد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه ادغام صندوق‌های بازنشستگی نمی‌تواند راه‌حل این مشکل باشد، گفت: دیگر صندوق‌های بازنشستگی با صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی متفاوت هستند، به طور مثال می‌توان صندوق هواپیمایی یا فولاد را ادغام کرد اما صندوق‌های نیروهای مسلح مربوط به دستگاه خود بوده و نمی‌توان آنها را ادغام کرد.                                                                              

وی تاکید کرد: دولت باید هر چه سریعتر صندوقهای کوچک را در صندوق‌های بزرگ ادغام کند تا حدودی این صندوق‌های بازنشستگی سامان پیدا کند./

پایان پیام

نظر شما