شناسهٔ خبر: 28307576 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تجارت نیوز | لینک خبر

یونی‌پک:

چین واردات نفت ایران را کاهش می‌دهد

شرکت یونی‌پک چین اعلام کرد: چین به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه تهران که از نوامبر آغاز می‌شود، واردات نفت ایران را کاهش خواهد داد.

صاحب‌خبر -

چن بو، رییس یونی‌پک، در سی و چهارمین کنفرانس نفت آسیا اقیانوسیه در سنگاپور با بیان مطلب فوق، گفت: هنوز درباره میزان کاهش واردات تصمیمی گرفته نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین گفت: تقاضای جهانی برای نفت با فناوری‌های جدیدی و بهره‌وری در مصرف انرژی از جمله ظهور تجدیدپذیرها که مصرف نفت را به تدریج کاهش می‌دهند، در اواسط دهه ۲۰۳۰ به ۱۰۴.۴ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که تنها اندکی بالاتر از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز فعلی است.

 این تحولات به معنای آن خواهد بود که رشد تقاضای جهان برای نفت در سالهای آینده آهسته خواهد شد و در سال ۲۰۳۵ به اوج خود می‌رسد.

با وجود تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا، این مقام چینی اظهار کرد: عرضه نفت آمریکا منبع جدید مهمی برای پالایشگاه‌های چینی است و به آنها اجازه می‌دهد وابستگی خود به نفت خاورمیانه و آفریقا را که چین به شدت به آنها متکی است، کاهش دهند.

بر اساس گزارش رویترز، چن بو اظهار کرد: قیمت‌های نفت با توجه به دینامیک فعلی عرضه و تقاضا، بین ۶۰ تا ۸۰ دلار در هر بشکه، عادی خواهد بود.

منبع: ایسنا


برچسب‌ها:

نظر شما