شناسهٔ خبر: 28303371 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مناطق عشایری مازندران صاحب اینترنت پرسرعت می‌شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران با اشاره به پوشش شبکه‌های ارتباطی در مناطق مختلف استان گفت: مناطق عشایری مازندران صاحب اینترنت پرسرعت می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، یدالله طهماسبی امروز در جلسه بررسی وضعیت خطوط اینترنت و تلفن همراه در مناطق عشایری مازندران با اشاره به لزوم بهره‌مندی مناطق مختلف استان از سرویس‌های ارتباطی باکیفیت، نواحی عشایری را از نواحی راهبردی توصیف کرد.

وی افزود: این مناطق به‌عنوان کانون تولید محسوب می‌شوند و استان مازندران دارای 362 منطقه عشایری است که 911 قبیله را در خود جای داده که بیش از 5300 خانوار با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر از جمعیت استان را عشایر شامل می‌شوند.

طهماسبی بیان کرد: 198 روستای مازندران در 14 شهرستان به‌عنوان مناطق عشایری محسوب می‌شود که از مجموع این تعداد 134 روستا زیرپوشش تلفن همراه بوده و 12 روستا در فاز نخست بهره مندی از اینترنت پرسرعت بی‌سیم نسل چهارم از این سرویس بهره‌مند شده و با تمهیدات درنظر گرفته  مقرر است 52 روستای دیگر از اینترنت پرسرعت LTE بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز کوچ عشایر به مکان‌های مختلف، امیدواریم شاهد ارائه سرویس‌های ارتباطی مناسب در مناطق عشایرنشین باشیم که به تبع آن رضایت این قشر از مردم استان را بدنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ح

نظر شما