شناسهٔ خبر: 28299132 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: رجا | لینک خبر

فعالان سیاسی عربستان اعلام کردند:

تا کنون۶۰ عالم و مبلغ دینی در عربستان بازداشت شده اند

حساب کاربری "بازداشت شدگان عقیدتی" عربستان در شبکه توییتر، از بازداشت 60 عالم و مبلغ دینی در این کشور خبر داد.

صاحب‌خبر -
حساب کاربری "بازداشت شدگان عقیدتی" عربستان در شبکه توییتر، از بازداشت 60 عالم و مبلغ دینی در این کشور خبر داد.
 
به گزارش تقریب، حساب کاربری "بازداشت شدگان عقیدتی" عربستان در توییتر اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار بیش از 50 استاد دانشگاه، 25 خبرنگار، 20 فعال حقوقی و 10 وکیل، اخیرا توسط مقامات سعودی بازداشت شده‌اند.
 
این حساب کاربری هفته گذشته اعلام کرده بود که تعداد بازداشت‌شدگان سیاسی در عربستان به ۲۶۱۳ تن رسیده است. به گفته فعالان، منظور از این رقم تعداد بازداشت شدگان، بعد از سپتامبر ۲۰۱۷ است.
 
این حساب کاربری در توییت دیگری نوشت: براساس اطلاعات به دست آمده، تعدادی از بازداشت شدگان سپتامبر در معرض شکنجه به وسیله شوک الکترونیکی، شلاق و آویزان کردن، قرار گرفته‌اند.
 
محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان از اوایل سپتامبر ۲۰۱۷ کمپینی را با بازداشت صدها تن از دانشگاهیان، اقتصاددانان، نویسندگان، روزنامه‌نگاران و روشنفکران به راه انداخت؛ این افراد سرنوشتشان معلوم نیست و به صورت علنی نیز متهم نشده‌اند.
 
این بازداشت‎ها با دستگیری شیخ سلمان العوده و عوض القرنی، از مبلغان وهابی آغاز شد و پس از آن، با شدت گرفتن بازداشت‌ها، افرادی چون عبدالعزیز فوزان، استاد مؤسسه عالی دادگستری و صالح آل طالب، امام جماعت حرم مکی و همچنین چند تن از فعالان زن نیز دستگیر شدند.

نظر شما