شناسهٔ خبر: 28272742 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

اعتبارات فرهنگی دانشگاه ها 10 درصد افزایش می یابد

به گزارش ایرنا، دکتر غلامرضا غفاری روز یکشنبه در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته

صاحب‌خبر - به گزارش ایرنا، دکتر غلامرضا غفاری روز یکشنبه در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته اعتبارات فرهنگی دانشگاههای کشور مبلغ یکصد میلیارد ریال بوده است که در سال تحصیلی جدید 10 درصد افزایش خواهد یافت.
وی بیان داشت: در حال حاضر تعداد چهار هزار کانون فرهنگی اعم از کانون های سلامت در سراسر دانشگاه‌های کشور در عرصه های مختلف فعالیت می کنند.
غفاری افزود: هم اکنون 9 هزار و 500 انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور فعال هستند که این انجمن های علمی بعد از طی مراحلی ۳۸ اتحادیه تشکیل داده اند.
معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: انجمن های علمی واسطه معاون فرهنگی و پژوهشی دانشگاهها با مجموعه بیرون از دانشگاه هستند و این انجمن های علمی هم از اعتبارات فرهنگی دانشگاه استفاده می کنند و در صورت برگزاری جشنواره های ملی از اعتبارات وزارت علوم هم بهره مند می شوند.
غفاری اظهار داشت: تاکنون دانشگاههای کشور سه مرحله آموزشی، پژوهش محوری و کارافرینی را پشت سر گذاشتند و در مرحله چهارم ضمن مدنظر قرار دادن همه این موارد مسوولیت اجتماعی و اخلاق مد نظر قرار دارد.
وی گفت: افزایش مشارکت دانشجویان و همچنین ایجاد نشاط و امید آفرینی از جمله برنامه های مهم دیگر فرهنگی وزارت علوم است که در دانشگاه های کشور به کار گرفته خواهد شد.
غفاری بیان داشت: امروز همه به این باور رسیده اند که دانشجویان علاوه بر فراگیری علم و دانش باید از توانمندی هایی چون ارتقاء بینش فرهنگی، اجتماعی و فراگیری خرد اجتماعی، قدرت تعامل و همچنین توانایی کار جمعی و زندگی بین مخالفان نظر خود را هم بیاموزند و اگر یک دانشجو فاقد این موارد باشد در جذب بازار کار دچار مشکل خواهد شد.
به گفته معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حال حاضر دانشگاههای کشور دارای چهار و نیم میلیون دانشجو است.
دانشگاه مازندران واقع در بابلسر سال تحصیلی جدید را با بیش از 14 هزار دانشجو آغاز کرده است.
/1899/7343
انتهای پیام

نظر شما