شناسهٔ خبر: 28264287 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

آیت الله استادی خطاب به نمایندگان:

بیشتر از دیگران مراقب رفتار و عملتان باشید

مدرس اخلاق با بیان اینکه از کسانی که در حکومت دخالت دارند توقع بیشتری می رود که مراقب رفتار و عملشان باشند، گفت: رفتار، عمل و زندگی شما برای دیگران تعیین کننده است.

صاحب‌خبر -

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، آیت الله رضا استادی، مدرس اخلاق در ابتدای جلسه علنی امروز شنبه یک مهر مجلس با یادآوری نکات اخلاقی گفت: روز قیامت زمین و زمان شهادت می دهند که آقایان چه مواضعی داشته اند و چه صحبت هایی کرده اند و کجاها غفلت کرده اند و رای نداده اند، شما مسئول هستید و عملتان تاثیر دارد لذا باید مراقب رفتار و عملتان باشید.

 

وی اظهار داشت: ما در موقعیتی هستیم که رفتار و عمل و زندگی مان می تواند برای دیگران تعیین کننده باشد لذا باید بیشتر از دیگران مراقب رفتار و عملمان باشیم، ممکن است کسی با عمل ما شیعه و متدین شود و ممکن است کسی با عمل ما بی دین شود.

 

وی بیان داشت: گروه های خاصی در جامعه هستند که عملشان در گرایش یا فاصله گرفتن افراد از دین و انقلاب تاثیرگذار است بر فرض مثال راجع به قضات گفته اند که لبه جهنم نشسته اند و اگر لغزش داشته باشند در جهنم خواهند بود اما این موضوع برای همه گروه هایی که مسئول هستند، صدق می کند؛ گروه هایی که سمت دارند و مملکت را اداره می کنند و قوای سه گانه ممکن است موضع گیری و یا تصمیم گیری شان در گرایش افراد به قرآن و یا در عین حال در دوری افراد از قرآن موثر باشد.

 

آیت الله استادی خطاب به نمایندگان ملت گفت: شما که در حکومت دخالت دارید توقع بیشتری از شما می رود لذا باید مراقب زبان، قلب و دلتان باشید. امام صادق (ع) می فرمایند «با عملتان ما را به دیگران معرفی کنید و مردم را به طرف ما گرایش دهید». ما می توانیم با عملمان مردم را به طرف نظام و انقلاب بیاوریم و برعکس خدایی ناکرده باعث بی اعتمادی در جامعه شویم.

 

این مدرس اخلاق تصریح کرد: ممکن است با عمل ما مردم به جای اینکه روز به روز به انقلاب و نظام اعتماد کنند و گرایش به سمت انقلاب و نظام داشته باشند از انقلاب دلسرد شوند که این بسیار خطرناک است./

 

 

نظر شما